McDonald’s 2015’e yeni sloganıyla girecek

Yeni slogan nefret söylemine karşı net bir tavır ortaya koyuyor.

30.10.2014 - 13:51 | Haluk Kasarcı

McDonald's 2015'e yeni sloganıyla girecek

Fast food devi McDonald’s uzunca süredir kullanımda olan sloganı “I’m Lovin’ It”i önümüzdeki yıl itibarıyla makyajlıyor. The Wall Street Journal’ın (WSJ) haberine göre 2015’ten itibaren görmeye başlayacağımız “Lovin’ Beats Hatin'”, özellikle internette sıklıkla karşılaşılan nefret söyleminin karşısına sevgi/mutluluk söylemi ile çıkmak için oluşturulmuş. Yeni sloganın “I’m Lovin’ It” söylemini tamamen devre dışı bırakmayacağı, bilakis eski sloganın daha geniş bir zemine yerleştirilmesi amacıyla kullanılacağı da WSJ’nin aktardığı bir diğer detay.

Yeni söylemin açıklanması zamanlama itibarıyla da dikkat çekici. McDonald’s geçtiğimiz günlerde açıklanan çeyrek sonuçlarına göre, çeyrek kârında uzun yıllardır görülmedik bir düşüş yaşandığını kaydetmişti. Yeni söylemle birlikte fast food devinin imajının değişip değişmeyeceği ve pazarlama stratejisinin nasıl şekilleneceğini zaman gösterecek.

Kaynak: WSJ

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.