McDonald’s Türkiye ve AÇEV’den işbirliği

Mobil uygulama ve internet sitesinden bugün gerçekleşecek satış geliri AÇEV'e bağışlanacak.

08.03.2021 - 12:00 | MediaCat

McDonald’s ve AÇEV'den işbirliği

McDonald’s Türkiye,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde önyargıları yıkmak ve her kız çocuğunun hayatı güvenle keşfedebilmesine destek olmak amacıyla Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile işbirliğine gitti. Markanın internet sitesi mcdonalds.com.tr ve mobil uygulaması üzerinden bugün gerçekleşecek satışlardan elde edilecek gelirin tamamı AÇEV’e bağışlanacak.

Kampanya için hazırlanan reklam filminde kadınlara yönelik yaygın önyargılara ve önyargıları görmezden gelen kadınlar ekrana taşınırken, “Erkek işi değil, herkesin işi” mesajı veriliyor.

Fırsat eşitliğinin çok erken yaşlarda başlaması gerektiğini ifade eden McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü Elif Göktaş, işbirliğini “Dünya Kadınlar Günü’nde cinsiyet eşitliği konusundaki farkındalığın çocuklukta verilen eğitimle temel bulacağına inancımız doğrultusunda AÇEV’e bağış yapmaya karar verdik. Arzumuz, kız çocuklarının eşit haklarla büyüdüğünü görmek. Bugün ‘ben buradayım’ diyen herkesle birlikte iyiliği yayacağız” sözleriyle değerlendirdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.