MediaCat

Markalar ve sporun ilk büyük buluşması

Brand Week Istanbul’un son günü Brand & Sport Summit; Sportsnet Group ve MediaCat işbirliğinde gerçekleşiyor.

Markalar ve sporun ilk büyük buluşması

Facebook ve Google’ın başını çektiği dijital dünyanın irili ufaklı tüm oyuncuları her türlü yaş, cinsiyet, sosyo ekonomik grup gibi değişkenden bağımsız olarak insanların öncelikleri arasındaki yerlerini giderek daha yukarıya taşıyor. Her daim online olmanın bir zorunluluk olduğu bu yeni dünyayla entegrasyonunu tamamlamayan ya da henüz bu yönde adım atmayan geleneksel oyuncuların başı dertte. Kitle iletişimi konusunda eski güzel günlerin en muteber oyuncusu konumunda olan dev televizyon yayıncıları bugün içeriklerini mümkün olan en uygun biçimde dijital dünyaya aktarmanın yollarını arıyorlar. İzleyicilerin farklı platformlara dağıldığı bu senaryoya alternatif yaratabilen yegâne içerikse yıllardır değişmiyor: Spor.

Çok kısa süre önce dünya nüfusunun yarısını aynı anda televizyon ekranına kilitlemeyi başaran içerik ne olmuş olabilir? Game of Thrones’un sezon finali mi? Daha büyük düşünmeniz gerekiyor. Söz konusu istatistik, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na dair paylaştığı dudak uçuklatan verilerden yalnızca biri.

Kitleler arasındaki tüm kırılımları anlamsız kılan, uluslararası sınırları hiçe sayan sayısız spor içeriği, bu benzersiz özelliğiyle markalar dünyasının iştahını kabartmaya devam ediyor. Üstelik bu, yalnızca “geleneksel” mecralara hapsolmuş bir konu da değil. Spor aracılığıyla tüketicileriyle buluşan markalar bunu büyük fırsatlar sunan dev organizasyonlarda ağırlıklı olarak geleneksel mecralar üzerinden gerçekleştirseler de, spor odaklı pazarlama iletişiminde dijitalin imkânlarını da sonuna kadar kullanıyor.

Dünden bugüne Brand Week Istanbul

Sporun zirvesi 10 Kasım’da İstanbul’da

Spor endüstrisinin devleri ve iletişim dünyasının spor konusundaki en başarılı ve aktif yöneticileri, Türkiye’nin en büyük marka – spor buluşmasını Sportsnet Group ve MediaCat işbirliğinde 10 Kasım’da Brand Week Istanbul Brand and Sport Summit’te gerçekleştiriyor.

Sporun markalara yarattığı büyük iletişim fırsatlarını, dünyanın ve Türkiye’nin en önemli markalarının spor iletişimindeki en başarılı örneklerini konunun uzmanlarından dinlemek isteyen herkes Brand & Sport Summit 2017’de spora doyacak. Zorlu PSM’nin ana salonunda tüm dünyadan uzmanlar, spor dünyasının yıldız isimleri, spor endüstrisinin en önemli aktörleri sizlerle buluşacak.

Brand & Sport Summit’te sporun yeni teknolojilerin gelişmesiyle birlikte etki alanını nasıl artırdığını, içeriği ve izlenme değeri günden güne artan bu platformu en iyi kullanan kurumların sırlarını, sporun yıldızlarının markalarını nasıl oluşturduğunu ve yönettiğini, yayın dünyasında sporun yarattığı eşsiz erişim ve algı gücünün nasıl kullanıldığını konunun en yetkin isimleri katılımcılarla paylaşacak.

Brand & Sport Summit’te katılımcılar Şampiyonlar Ligi markasını yaratan ve 20 yılı aşkın bir süredir başarıyla yöneten T.E.A.M. Marketing’in CEO’su Jamie Graham’ı dinleme fırsatı bulacak. Dünya basketbolunun yönetim kurumu FIBA’nın nasıl pazarlandığını ise konunun en yetkin ismi Frank Leenders anlatacak. Ülkemiz spor iletişiminin başarılı kampanyalarından biri olan 12 Dev Adam’ı kampanyasının yaratıcısı Serdar Erener de Brand & Sport Summit’in birbirinden önemli konuşmacıları arasında yer alıyor. Beşiktaş’ın unutulmaz üçlüsü Metin, Ali, Feyyaz’ın da marka olma hikâyelerini anlatacakları bu özel günde yerinizi almak için acele edin.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.