MediaCat

McCann Worldgroup CEO’su açıklandı

Ajansın bağlı olduğu Interpublic Group’un CEO’su Michael Roth nihayet atamayı duyurdu.

McCann Worldgroup CEO’su açıklandı

Reklam sektöründe gözler bir süredir McCann’ın başına kimin geçeceğini öğrenmek için Interpublic CEO’su Michael Roth’un üzerindeydi. Ve nihayet dün McCann Worldgroup CEO’sunun Harris Diamond olacağı açıklandı.

Nick Brien’den boşalan koltuğa geçecek olan Diamond için Roth’un görüşü, daha önce yöneticilik yapmış biri olarak işin gereğini verimli bir şekilde yerine getireceği yönünde.

New York’ta doğup büyümüş olan Diamond’ın, kariyerinin büyük bölümünü rakip şirket Publicis Groupe’da geçirmiş olan İngiliz selefi Brien’dan daha çok tutulduğu ve pazarlama kadar işin medya tarafına da aşina olduğu için McCann’i daha iyi çekip çevirebileceği söyleniyor.

Ne var ki, Diamond’ın yaratıcı ajans deneyimi olduğu söylenemez. Interpublic’e gelmeden önce politik kampanya danışmanlığı yapan Diamond, yeni görevinden önce Interpublic bünyesindeki Constituency Management Group’a (CMG) bağlı DeVries Public Relations, FutureBrand, GolinHarris, Jack Morton Worldwide, Octagon, Rogers & Cowan ve Weber Shandwick markalarından sorumluydu.

Yine de şirkette uzun süre yöneticilik yapmış olması kuşkusuz önemli bir nitelik. McCann müşterileriyle çoktan irtibata geçtiğini söyleyen Diamond, yeni görevinde yapacağı ilk ve en önemli şeyin, bugüne dek yapılan işi sürdürmek ve geliştirmek olduğunu ifade etti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.