Birgün Gazetesi’nden beklenen haber geldi

Ece Temelkuran, Yıldırım Türker, Banu Güven, Nuray Mert, Ertuğrul Mavioğlu ve Ahmet Şık’ı transfer edeceği yönündeki haberler doğrulandı.

14.11.2012 - 16:58 | MediaCat

Birgün Gazetesi’nin gazeteci Ece Temelkuran, Yıldırım Türker, Banu Güven, Nuray Mert, Ertuğrul Mavioğlu ve Ahmet Şık’ı transfer edeceği yönündeki haberler bir süredir konuşuluyordu.

Birgün gazetesi müdürlerinden İbrahim Aydın, kadrolarını söz konusu gazetecilerle genişleteceklerini doğruladı.

MediaCat’e gazete içinden yapılan açıklamada Ertuğrul Mavioğlu’nun çalışmaya başladığı, diğer gazetecilerin de köşe yazılarıyla katkıda bulunacakları bilgisi verildi. 

Medyatava’nın yayınladığı habere göre İbrahim Aydın transferlerle ilgili şunları söyledi:

“Birgün Gazetesi olarak özellikle son bir yıldır çok önemli isimlerle görüşerek, gazetenin yazar kadrosunu genişletmeyi hedeflemiştik… Sizin de önceden yazdığınız gibi Ece Temelkuran, Ahmet Şık, Nuray Mert, Banu Güven, Yıldırım Türker, Ertuğrul Mavioğlu ile görüşmelerimiz devam ediyordu ve bu arkadaşlarla çok büyük bir oranda anlaşıldı, hiçbir problem kalmadı… Bu isimlerin Birgün Gazetesi’ni tercih etmeleri aynı zamanda Birgün’ün ne kadar doğru bir yayın çizgisinde olduğunun da bir göstergesi. Aramıza yeni katılacak olan bu kalemler hafta içi her gün Birgün’de yazmaya başlıyorlar. Aralık ayının ilk haftası en geç ikinci haftası arkadaşlar ilk yazılarını gönderecekler.  Tabii bu isimlere bağlı olarak da Birgün Gazetesi olarak çok büyük bir kampanyaya başlıyoruz, yemekler, konser organizasyonları, sokak afişleri, gazetenin tirajlarını 50 binlere çekmek gibi bir hedefimiz ve bu doğrultuda çalışmalarımız var. Ayrıca sadece aramıza yeni katılan bu arkadaşlarla değil, şu an var olan medya içerisinden muhabir ve diğer köşe yazarları ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Birgün Gazetesi dağıtım ağı çok geniş, herkese ulaşabilen bir gazete olacak.”