Mattel’den bahar temizliği çağrısı

Marka, sürdürülebilirliği destekleyen yeni pilot programıyla eski oyuncakları oyunda tutmayı hedefliyor.

11.05.2021 - 12:23 | Simge Şenses

Mattel'den bahar temizliği çağrısı

Mattel, küresel atık sorununun çözümüne katkı sağlamak amacıyla, piyasadaki kullanılmayan oyuncakları geridönüştürerek yeniden değerlendirmeyi hedeflediği yeni pilot programı PlayBack’i tanıttı. Şirketin 2030 yılına kadar tamamen geridönüştürülmüş ve biyo bazlı malzemelere geçiş çabalarını destekleyen program kapsamında marka, sandıklarda toz tutan eski oyuncaklara talip oluyor.

Mattel Küresel Sürdürülebilirlik Başkanı Pamela Gill-Alabaster yaptığı açıklamada, “Ürünlerimizin çevresel etkilerini yönetmeye kararlıyız” diyor ve ekliyor: “PlayBack programı, malzemelerin oyunun içinde ve çöp sahalarının dışında kalmasını sağlamaya yardımcı olacak.”

Geridönüşüm çalışmaları için şimdilik yalnızca Barbie, Matchbox ve Mega marka oyuncakları kabul eden Mattel, parçalarına ayırdığı oyuncakların geridönüştürülmüş malzemelerini yeni ürünlerinde kullanılmak üzere işleyecek. Oyuncaklar üzerinde yeniden kullanıma uygun olmayan malzemeler ise başka plastik ürünlere ya da atıktan enerjiye dönüştürülecek. Marka, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında yakın zamanda Fisher-Price markası altındaki oyuncaklar ve bir dizi Mega Bloks seti dahil olmak üzere biyo bazlı plastiklerden yapılmış çeşitli ürünlerini piyasaya sürmüştü.

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da uygulanacak olan pilot programın kapsamının ilerleyen dönemde genişletilmesi bekleniyor.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.