MediaCat

Mart’ta da en çok TV reklamını Digiturk verdi

İkinci sırayı ise Unilever’i geride bırakan Pusula Yayıncılık aldı.

Mart’ta da en çok TV reklamını Digiturk verdi

Mart ayında televizyona en çok reklam veren firmalar arasında bir önceki dönemde olduğu gibi yine Digiturk‘un birinciliği söz konusu. Listenin ikinci sırasında ise Unilever‘i geride bırakıp yükselişe geçen Pusula Yayıncılık yer alıyor. Telekomünikasyon firmaları alışılageldiği gibi üst sıralarda. Turkcell ve Vodafone‘nun sırasıyla dördüncü ve beşinci sıralarda kendilerine yer bulduğu listede, TTNet ters yönde bir hareket göstererek bu dönemde ilk 10’a giremedi.

Mart'ta da en çok TV reklamını Digiturk verdi

Coca Cola açıkhavada lider

Açıkhavada ise ‘Dört bir yanı ayrı lezzet’ kampanyasının yoğunluğu sebebi ile Coca Cola‘nın ilk sırada yer aldığı görülüyor. Listenin ikinci ve üçüncü sırasında ise Unilever ve Turkcell var. Önceki dönemde en çok reklam alan radyo kanalları sıralamasındaysa ilk 3’e giremeyen Kral FM, Mart ayında aldığı reklamlar ile listenin lideri Alem FM‘i geride bırakarak liderliği ele geçirdi. Listede 6 sıra birden yükselen Metro FM de ilk 10’a girmeyi başardı.

Mart'ta da en çok TV reklamını Digiturk verdi

Basının en çok reklam alanları alışılmış isimler

Dergilere en çok reklam veren firmalar sıralamasının zirvesinde Procter & Gamble bulunuyor. İkinci sıraya finans sektörünün Yapı Kredi ve DenizBank ile listedeki bir başka temsilcisi olan Garanti yerleşirken üçüncülüğün bir başka dev Unilever’de olduğunu görüyoruz. En çok reklam alan gazeteler sıralamasında ise değişiklik yaşanmadığı görülüyor. Hürriyet, Sabah ve Posta gazeteleri yine ilk üçteki yerlerini koruyor.

Haluk Kasarcı
(kaynak: nielsen)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.