Martin Sheen’den zamansız gelen haklı bir isyan

ABD'de ilaç erişimini kolaylaştırmak için hizmet veren SingleCare'den eğlenceli bir reklam.

09.01.2020 - 13:56 | Arzu Nilay Kocasu

Sağlık hizmetlerinin özel sağlık kuruluşları ve sigorta şirketleri tarafından yürütüldüğü ABD’de ilaç masraflarını ödemekte güçlük çeken vatandaşların ilaç tedavisine erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla hizmet veren SingleCare, ülke genelinde eczanelerle anlaşarak üyelerine daha ucuza ilaç erişimi sağladıklarını duyurmak için bir reklam filmi yayınladı.

Hayli dramatik bir mesele olan ilaç ve tedaviye erişim konusunu Martin Sheen ve Charlie Sheen’in yer aldıkları eğlenceli bir filmle anlatan markanın kampanyası Boathouse Agency imzası taşıyor.

“Pek çok Amerikalı, yeterli bütçeye sahip olmadıkları için, kendilerine reçete edilen ilaçları satın almayı es geçiyor ve sağlıklarını tehlikeye atıyorlar” diyen Sheen kampanyanın önemini şu sözlerle vurguluyor:

“Bu, dikkatlerin üzerine çekilmesi gereken ulusal bir kriz. Ben, sendikam (Sag/aftra) sayesinde, ilaçlarımı temin etmemi sağlayan bir sigortaya sahip olduğum için şanslıyım ancak benim kadar şanslı olmayan veya sigortaları ihtiyaçlarını karşılamayan milyonlarca insan var.”

KÜNYE

  • Reklamveren: SingleCare
  • Reklam Ajansı: Boathouse Agency
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.