marketingist pazarlama profesyonellerini biraraya getirdi

Bu yıl 25-28 Haziran 2009 tarihleri arasında Tüyap Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezi'nde 120 standda 200 den fazla markayı...

30.06.2009 - 10:53 | MediaCat

Bu yıl 25-28 Haziran 2009 tarihleri arasında Tüyap Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezi’nde 120 standda 200 den fazla markayı ziyaretçi ile buluşturan “marketingist Pazarlama Araç ve Hizmetleri Fuarı”, genç reklamcıların kıyasıya yarıştığı “Rekatlon 4” ve OMA Türkiye Ödülleri törenlerine de evsahipliği yaptı.

Pazarlama sektörünün en prestijli etkinliği olan “marketingist”, gerek katılımcı gerekse ziyaretçiler ve sektör profesyonelleri tarafından yoğun ilgi gördü. En doğru ve en etkin geri dönüşlerin alınmasında bu yıl fuarın daha kapsamlı ve zengin içerikle hizmet vermesinin de payı büyük. Sergilenen pazarlama çözümleri, gerçekleştirilen etkinlikler ve seminer programları gerek Anadolu’dan gerekse de Sırbistan ve Irak’tan gelen heyetlerin ve ziyaretçilerin en etkin biçimde fuardan faydalanmalarını sağladı.

Fuarcılık alanında uzman Tifaş tarafından düzenlenen ve pazarlama dünyasına ışık tutan marketingist’e bu yıl 38 sponsor, 8 destekleyen kuruluş katkıda bulundu. 9.500 metrekare kapalı alanda, 120’nin üzerinde pazarlama çözümü sunan şirketin katıldığı marketingist; 6.240 ziyaretçiye ve standlarda görevli 800 kişiye ev sahipliği yaptı. 5 salonda, 40 oturumda 45 konuşmacının katıldığı konferansları 1.120 izleyici takip etti. 500den fazla yeni ürünün de ziyaretçilerle buluşturulduğu fuarda, Türkiyede ikinci kez verilen “Oma Türkiye Ödülleri” ve dördüncüsü gerçekleştirilen “Rekatlon” ödül törenleri gerçekleştirildi.

Reklamcı gençler yeteneklerini Rekatlonda yarıştırdı

Bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen ve reklamcılığın dekatlonu olarak adlandırılan “Rekatlon4” yarışmasına bu yıl da ilgi büyük oldu. “Rekatlon 4″e katılan genç reklamcılar; kendileri için özel tasarlanan “Rekatlon” alanında sektördeki gerçek bir ajans gibi; gerçek müşterilerin gerçek istek ve hedeflerine göre farklı farklı stratejiler ve çözümler ürettiler. Sonra da tüm bunları gerçek sunumlarla reklâm verene satmaya çalıştırdılar. Yaptıkları işleri bir jüriye değil, gerçek reklâm verenlere beğendirme fırsatı yakalayan genç yeteneklerin çalışmalarına “Rekatlon4” jürisi son noktayı koydu.

Anadolu, Marmara, Mimar Sinan, Ankara, Kültür ve Beykent Üniversiteleri’nden başvurunun olduğu yarışmaya 12 grupla katılım gerçekleşti. Anadolu Üniversitesinden ‘Endoplazmikbirkulum’ grubu “Sistem Printing Company” için hazırladığı kampanya ile yarışmanın birincisi oldu. Kıyasıya bir rekabetin yaşandığı yarışmada ikincilik ödülünü yine Anadolu Üniversitesinden katılan ‘Hiçgörü’ grubu XING’e yaptığı proje ile alırken. üçüncülük ödülü ise Ankara Üniversitesi’nden katılan, ANT Tanıtım için yaptığı projeyle ‘Dört Saplı Şeker’ grubunun oldu.

“OMA Türkiye Ödülleri”ne kimler katıldı, kimler ödül aldı?

P.O.P Sektörünün Oscarı olarak adlandırılan ve Türkiyede ikinci kez “OMA Türkiye Ödülleri” adı verilen yarışmaya; marka, üretici ve ürünü tasarlayan Endüstriyel Ürün Tasarımcıları katıldı. Coca Cola, Elidor, Sütaş, Loreal, Lipton, Calve, Nescafe, Nestle, Milupa gibi farklı marka ve kurumların 2005 yılı ve sonrasında üretilmiş ve pazara sunulmuş Satışa Destek Başarısı Kanıtlanmış Satış Destek Üniteleri yarıştı. OMA Türkiyede birinciliğe Umut Poyrazoğlu tarafından tasarlanan, I.M.M. Standyum tarafından üretilen NESCAFE Gold Süpermarket Standı layık görüldü. Yarışmada üretimini STC Endüstrinin yaptığı, tasarımı Fehmi Kurdike ait SÜTAŞ Basamaklı Aromalı Süt Standı ikinci olurken; Sedu Display tarafından üretilen, Emre Eslek ve Adil Çongur tarafından gerçekleştirilen tasarım ile yarışan ELİDOR Swarovski Standı üçüncülük ödülünü aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.