Markalar tweet’lerinize talip

Twitter tweet'lerinizi reklama dönüştürmek istiyor.

12.01.2016 - 16:10 | Arzu Nilay Kocasu

Twitter yeniden hedeflemeyi resmen duyurmaya hazırlanıyor

Twitter’da aniden karşınıza çıkan ve tabiatı itibarıyla doğruluğundan ve samimiyetinden şüpheye düştüğünüz sponsorlu tweet’lerin kaç tanesini okuyorsunuz? Peki ya bu tweet’ler yalnızca o markaları seven insanların gerçek görüşleri olsaydı, onları okumanız ve onlara inanmanız ne denli mümkün olurdu? Meseleye bir de kendisi eğilmeye karar veren Twitter, söylentilere göre, pazarlama sektörüne reklam kampanyalarında kullanabilecekleri en güzel ve en gerçek kullanıcı tweet’lerini sağlamak için bir veritabanı oluşturmaya başladı.

Sıradan kullancıların belirli markalar hakkındaki olumlu tweet’lerini toplayarak büyük bir veri havuzu oluşturmak için çalışan Twitter’ın bu hizmetiyle markalar, reklamlarında çalışılmış tweet’ler yerine gerçek tüketicilerin samimi yorumlarını kullanma ayrıcalığına kavuşacaklar. Elbette, hem Twitter’a hem markalara kazandırması planlanan bu projede mevzubahis tweet’lerin sahipleri de unutulmuş değil. Twitter, markaların sözcülüğünü üstlenerek, beğenilen tweet’lerin sahiplerinden doğrudan mesaj ile izin alacak. Tweet sahiplerinin bu hikâyede ellerine geçecek tek şeyin takdir ve teşekkür olarak kalıp kalmayacağınıysa zaman gösterecek.

Kaynak: Digital Trends

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.