Markalardan eşcinsel evliliğe destek

Absolut ve Smirnoff'tan hemcinslerin evlilik hakkına destek geldi.

28.03.2013 - 13:34 | Ali Kuru

Markalar evlilik eşitliği yasasını konuşuyor

ABD Temyiz Mahkemesi’nin geçtiğimiz hafta boyunca gündemini meşgul eden ‘evlilik eşitliği’ yasası markalardan destek görmeye devam ediyor.

Sosyal medya, hayatımıza dâhil olduğu günden beri markaların görüş ve duruşlarını gösterebilmeleri adına her zaman en uygun ortamı sağladı. Son günlerde de gündem bağlantılı olarak ‘kırmızı eşitlik’ temalı fotoğraflar, büyük şirketlerin de katılımı ile sosyal medyayı işgal altına aldı. Konuya ilişkin desteğini açıklayan ilk markalar arasında, desteklerini Facebook profilleri üzerinden açıklayan Absolut ve Smirnoff yer alıyor.

Smirnoff farklı tipte içki çiftlerinin bir arada bulunduğu ‘Her eşleşme kusursuzdur’ yazılı fotoğrafı yayınlarken; Absolut desteğin rengi haline gelen kırmızıyı şişesinin üzerine sarmayı tercih etti.

Evlilik eşitliği yasasına desteğini açıklayan markalar arasında Starbucks, Amazon ve Expedia da yer alıyor. Konuya ilişkin henüz bir açıklama yapmayan Facebook, Google ve Oreo ise geçen yılın ‘Pride Parade‘ etkinliğinde eşitlik mücadelesine desteklerini göstermişlerdi. Yine, yakın zamanda Outlook.com için yayınlanan eşcinsel evlilik içerikli Micrsoft reklamı da, ilişkili çalışmalar arasında yer alıyor.

Markalar evlilik eşitliği yasasını konuşuyor

Markalar evlilik eşitliği yasasını konuşuyor

Haluk Kasarcı
(kaynak: branding magazine)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.