Marka Okulu bahara merhaba dedi

Marka Okulu öğrencileri ve eğitmenleri santralistanbul Papaz’da gerçekleştirilen brunch’ta bir araya geldi.

11.03.2014 - 10:44 | MediaCat

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve MediaCat işbirliği ile hayata geçen Marka Okulu Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans öğrencileri ve öğretim görevlileri, 8 Mart Cumartesi günü santralistanbul kampüsünde bulunan Papaz Restaurant’ta gerçekleştirilen brunch ile bahara merhaba dedi.

MediaCat ekibi olarak katıldığımız bu etkinlikte hem eğitmenlerden hem de öğrencilerden Marka Okulu’nun farkını anlatmalarını istedik.

‘Marka Okulu sektöre yön vermeye devam edecek’
Doç. Dr. Kaan Varnalı
Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi
Dekan Yardımcısı ve Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı Direktörü
Ben uzun zamandır hem bu programda ders veriyorum hem de programı yönetiyorum. Bu son iki dönemdeki başvuruların hem adetsel olarak hem öğrenci kalitesi olarak çok arttığını görüyorum. Mesela bu son dönem içerisinde bine yakın başvuru aldık. Ve bu bine yakın başvurunun içinden 150’si programa başladı. Dolayısıyla çok heterojen, farklı özelliklere sahip, birbirini besleyebilen bir öğrenci grubuyla birlikteyiz burada. Ne yalan söyleyeyim ben de derse girdiğimde besleniyorum. Sınıftan öğreniyorum. Dolayısıyla ben öğrencilerden çok memnunum. Bu platformu sadece eğitim kurumu olarak değil, öğrencilerimizle birlikte bir değer yarattığımız, ürettiğimiz bir yer olarak görüyorum. Öğrencilerin bu ortama yapmış oldukları katkının, benim öngördüğümden daha yüksek olduğunu düşünüyorum.

Bizim tabii ki birtakım strateji çalışmalarımız var. Bunu sektörle beraber yürütüyoruz. Yani sektörün yönelimlerini, güncel ihtiyaçlarını tartarak, anlamaya çalışarak, akademinin yönelimlerinin nereye doğru odaklanacağını anlamaya çalışarak, Türkiye’nin ihtiyaçlarını anlamaya çalışarak, bu programın potansiyel kitlesini oluşturan gençlerin ihtiyaçları doğrultusunda bu programın içeriğine yön vermeye çalışıyoruz. Bu nedenle, bu programın sektörün ihtiyaçlarından kopmayan bir müfredata her zaman sahip olacağına eminim. Bunun garantisi de içeri aldığımız kaliteli öğrencilerdir.  Bu program, sektöre yön vermeye devam edecek.

‘Sistemi değiştiren bir tavırla tasarladık’
Yardımcı Doç. Dr. Emine Eser Telci
Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi
Marka Okulu için herhalde ‘devrimci’ tanımı uygun olur. Çünkü biz diğerlerinden daha farklı, kural dışı, sistemi değiştiren bir tavırla programı tasarladık ve yürütmeye çalışıyoruz. Bu kadar talep görmesinin altında da beklentilerin üstüne çıkmasının altında da o devrimci, yenilikçi halinin olduğunu düşünüyorum.

Hem okuldan hem dışarıdan bize destek veren hocalarımız var. Hepsi alanında uzman kişilerden oluşuyor. Gerçekten gönül vermiş bir ekip burada çalışıyor. Biz buraya zaten gönül verdik, bizimle beraber bu yola devam eden herkes de bizim kadar bu işe inanıp destek veriyor. Bence bizim başarımızın sebebi de bu çünkü bu öğrenciye de ister istemez yansıyor. Sınıfa ders anlatmaya girmiyor bizim hocalarımız, gerçekten bir şeyler paylaşmaya ve onlara bir fayda sağlamaya giriyorlar. Yüksek enerjili bir program ve o enerjinin de öğrenciye yansıdığını düşünüyorum.

‘Ufkumuzu açıyor’
Ali Mut
Marka Okulu Yüksek Lisans Öğrencisi
Marka okulu, bir marka üzerine, müşteri ilişkileri, müşteri psikolojisi, pazarlama ilişkileri alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilerin ufkunu açan ve onlara yeni bakış açıları kazandıran bir okul. Bize mesleki açıdan da getirileri epey yüksek. Kadın giyim üzerine hem tasarım hem üretim yaptığımız bir ofisimiz var. İşimiz tamamen pazarlama üzerine ve müşterinin isteklerini anlayarak ürettiğimiz ürünü istenilen ürün haline getirmek bizim işimiz. Bu yüzden benim yaptığım işle birebir uyuşan bir okul. Sektörünüz ne olursa olsun işiniz eğer pazarlamaysa, müşterilerle ilişkiniz varsa ve bununla ilgili bir eğitim almak istiyorsanız, Marka Okulu’nun en iyi eğitim yerlerinden biri olduğunu düşünüyorum.

‘Teorik anlamda da kendimi geliştirmek için Marka Okulu’nu tercih ettim’
Işıl Sağlam
Marka Okulu Yüksek Lisans Öğrencisi
Marka Okulu’na 2013’ün son döneminde başladım. Başladığım için çok memnunum. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun oldum ve reklam ve pazarlama iletişimiyle ilgili çok donanımlı değilim teorik anlamda. Dört senedir pazarlama iletişimi alanında çalışıyorum ama kendimi teorik anlamda biraz daha geliştirmek için Marka Okulu’nu tercih ettim. Şu an çok memnunum. Hocalar zaten kendilerini ispat etmiş sektörde çok iyi bilinen, sadece akademik değil, sektörde de görev alan hocalar. Bazı derslere misafir konuşmacıların da gelmesi çok keyifli. Farklı insanları tanımak açısından da güzel. Burada, son dört yılda tanımadığım kadar çok insan tanıdım.

‘Hocalar da bizler kadar heyecanlı’
Yüce Şahiner
Marka Okulu Yüksek Lisans Öğrencisi
Ben işletmeden yeni mezun olmuştum buraya başladığımda. Hem akademik anlamda hem sektörel anlamda birçok bilgi kazanabileceğim bir bölüm bu benim için. Hocalar da en az bizler kadar heyecan duyuyor bu programdan. Benim girdiğim bütün derslerin hocaları mükemmel, alanlarında uzmanlar. Çok mutluyum bu bölümde olduğum için.

‘Akademiyle sektörü buluşturan program’
Ayşe Bengi Özcivan
Marka Okulu Yüksek Lisans Öğrencisi
Marka okulu, şu anda sektördeki diğer yüksek lisans programlarının aksine, akademiyle sektörün ileri gelen insanlarını buluşturmuş bir programa sahip. Dolayısıyla her açıdan çok donanımlı bir eğitim sağlıyor. Yani ben burada eğitim aldığım zaman hem sektörden insanlarla tanışıp onlarla birebir görüş alışverişinde bulunmuş oluyorum hem de onların tecrübelerinden faydalanmış oluyorum. Bir yandan da akademideki önemli hocalardan da bu işin teorik kısmının nasıl ilerlediğini ve aslında nelerin değiştiğini, nelerin geliştiğini öğreniyorum. Dolayısıyla Marka Okulu ikisini buluşturan ve öğrenciye istediğinden daha bile fazlasını veren bir program oldu.

‘Sektörel bakış açısı kazandırıyor’
Baran Ersan
Marka Okulu Yüksek Lisans Öğrencisi
Marka Okulu sayesinde farklı sektörlerden insanlarla tanışma ve onların tecrübelerinden yararlanma imkânı kazandım. Onun haricinde Türkiye’deki pazarlama ve reklam sektörüyle ilgili sektörel bakış açısı kazanma imkânı yakaladım. Ve bununla beraber günümüzün ve geleceğin trendleriyle ilgili daha net bilgi sahibi olma imkânım oldu.

Programda, başlangıçtaki beklentimin üzerine çıktı dersler. İnanılmaz derece başarılı bir sektör ve akademik birliktelik sağlanmış. Tabii burada program koordinatörü Kaan Varnalı’nın da emeği büyük. Hem profesyonellerin dersleriyle sektörel bakış açısı kazanmak hem de bu işe yıllarını vermiş akademisyenlerden ders almak bir öğrenci için müthiş bir fırsat.

‘Piyasayı çok daha iyi tanıyabileceğim’
Ahmet Üstüner
Marka Okulu Yüksek Lisans Öğrencisi
Bu programı bitirince piyasayı çok daha iyi tanıyabileceğimi ve piyasa dinamiklerine göre nasıl aksiyon alabilirim sorusuna daha iyi cevaplar verebileceğimi düşünüyorum. Bir de pazarlama iletişimi olduğu için tüketicilerle, müşterilerle daha iyi ilişkiler kurabilmek, onları daha iyi tanıyabilmek ve onların beklentilerini daha iyi çözümleyebilmek adına iyi bir fikir bütünü oluşturabileceğimi düşünüyorum. Belki teori bile çıkartırım.

Marka Okulu Hakkında
MediaCat öncülüğünde gerçekleşen sektörel entegrasyon sayesinde ustaların ve dünya çapında meşhur danışman ve konuşmacıların varlığı, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin akademik zenginliği ile buluşturan Marka Okulu, katılımcıların pazarlama iletişiminin farklı alanlarında uzmanlaşmalarına olanak sağlayacak esnek ve zengin bir program yapısı sunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.