MediaCat

Marka elçileri, taklitçileri

KFC İspanya’dan özgünlüğünü taklitçileriyle birlikte parlatan kampanya.

Kurulduğu günden bugüne kızarmış tavuğu dünyanın dört bir yanında restoranlarca taklit edilen KFC, İspanya’daki yeni kampanyasında özgünlüğünü taklitçileriyle birlikte öne çıkarıyor.

Taklitçilerin KFC marka elçilerine dönüştüğü PS21 imzalı kampanyada KFC estetiğinden ve ikonikliğinden esinlenen restoran görüntüleri, kızarmış tavuğun farklı temsilleri ve markanın ünlü kovası kullanılıyor. KFC’ye benzer restoran, ürün ve satış noktalarıyla markanın bir referans noktası olduğunu gösteren film, taklitleri her yere yayılsa da asıl Kentucky Fried Chicken’ın yalnızca KFC’de var olduğu mesajını veriyor.

PS21 Yönetici Kreatif Direktörü Victor Blanco, “İyi bir ürününüz varsa taklit ederler. Üstün bir ürününüz varsa ve ikonik bir markaysanız, tüm dünyaya yayılacak ikonik bir tarz yaratırsınız. Bu kampanyanın özü de bu. Yalnızca KFC konuşmaktan ziyade başkalarına ilham olmayı kutlamaya dair. Kentucky Fried Chicken havasını taşıyan bir iş” yorumunda bulunuyor.

KFC İspanya ve Portekiz Marka Müdürü Beatriz Martinez Villar ise, “Tarifimizin evrensel kızarmış tavuk pişirme usulüne dönüşmesinden gurur duyuyoruz ve birçok insanın kendi işletmelerini ve tariflerini oluşturmak için buradan ilham aldığı iddiasındayız” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.