Luke Skywalker ve Jean-Luc Picard karşı karşıya

Uber Eats yeni reklamlarıyla ezeli Star Wars & Star Trek rekabetini ete kemiğe büründürüyor.

22.09.2020 - 10:07 | Arzu Nilay Kocasu

Uber Eats, geçen yıl başlayan ve Kim Kardashian ile Magza Szubanski’nin Avustralya dizisi Kath & Kim’de canlandırdığı Sharon Strzelecki karakterlerini ağırlayan Tonight I’ll Be Eating kampanyasına sürpriz bir ikiliyle devam ediyor: Mark Hamill ve Sir Patrick Stewart.

Star Wars’un Luke Skywalker’ı Hamill ile Star Trek’in Captain Jean-Luc Picard’ı Stewart’ın eğlenceli rekabetine ortak olan Uber Eats’in yeni reklam filmleri Connect Four imzası taşıyor.

Kampanyanın amacının, ikonik ancak bir araya gelmesi pek olası görülmeyen isimleri buluşturarak dünyanın dört bir yanındaki hedef kitlesini şaşırtıp keyiflendirmek olduğunu söyleyen Uber Eats ABD ve Kanada Pazarlamadan Sorumlu Başkan Georgie Jeffreys, Mark Hamill ve Patrick Stewart’ı bir araya getiren stratejiyi şöyle özetliyor:

“Ünlü yeteneklerle çalışmak bir yandan onların hayran kitlesinin ilgisini kampanyaya çekerken diğer yandan standart pazarlama mesajımıza yaratıcı ve etkileşim sağlayan bir yön katmamıza yardımcı oluyor. İzleyicler Mark Hamill ve Sir Patrick Stewart’ı ekranda birlikte görmeye alışkın değiller; biz de bu beklenmedik bağlantıyı ilk kez kurarak izleyicilerin bir yandan geniş hizmet yelpazemizi incelerken diğer yandan eğlenmelerini sağladık.”

Avustralya, ABD ve Kanada’da televizyon ve açıkhavada boy gösterecek kampanya, aynı zamanda, dijital mecralardan da dünya genelindeki hedef kitlesiyle buluşacak.

KÜNYE

  • Reklamveren: Uber Eats
  • Reklam Ajansı: Connect Four
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.