Magazin dünyasının bu ayki yıldızları kim?

İki bine yakın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesinde yayınlanan haberlerin incelenmesi...

02.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), medyada yayınlanan her haberi tek tek inceleyerek, eğlence ve sanat dünyasının en medyatik ünlülerini tespit ettiği araştırmasının, Kasım ayı sonuçları açıklandı. 2 bine yakın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesinde yayınlanan haberlerin incelenmesi yoluyla hazırlanan rapora göre, Türkiye’nin en çok konuştuğu ünlüler listesinde zirveye sürpriz bir isim yerleşti.

NEW YORK’TA BEŞ MİNARE, ÜÇ ÜNLÜYÜ İHYA ETTİ!
Uzun zamandır merakla beklenen New York’ta Beş Minare filmi, aya damgasını vurdu. MTM’nin tüm medya yansımalarını değerlendirerek hazırladığı “ayın en çok konuşulan ünlüleri” araştırması, bu filme gösterilen ilgiyi de ortaya koydu. Kasım ayının en popüler ünlüleri listesinde zirveye, sürpriz bir çıkış ile Mahsun Kırmızıgül yerleşti. Sinema filmiyle, tüm gözlerin üzerine çevrildiği Kırmızıgül’ün popülaritesi önceki aya oranla dört katına çıktı. Magazin medyasının en çok konuştuğu ünlü olan Kırmızıgül, medyada toplam 1.997 habere konu edilirken, TV kanallarında ise 13 saate yakın yer buldu.

Son dönemlerin en çok konuşulan sinema filminin, popülaritesini en çok arttırdığı bir diğer ünlü ise en medyatikler listesinde beşinci sıraya yerleşen sempatik şarkıcı Mustafa sandal oldu. New York’ta Beş Minare filmindeki performansıyla adından sıkça söz ettiren Sandal, toplam 1.098 haberde yer aldı.  Aynı filmin başrol oyuncularından Haluk Bilginer de listeye sekizinci sıradan giriş yaptı. Başarılı oyuncu ay boyunca 1.003 habere konu edildi.

İBRAHİM TATLISES SKANDALLARLA GÜNDEMDE!
MTM’nin aynı araştırma raporuna göre uzun yıllar Türkiye’nin en popüler ismi olan ancak bu yıl reytinginde önemli bir düşüş yaşanan İbrahim Tatlıses, Kasım ayında yeniden tırmanışa geçti, ancak bu sefer başarıları ile değil, yaşanan olumsuz olaylar ile yakın markajdaydı. Konserine gelen 10 yaşlarındaki kız çocuğuna ettiği küfürle gündeme bomba gibi düşen ünlü sanatçı, olayın hemen ardından yazar Balçiçek İlter’le girdiği polemikle de ilgiyi üzerine çekti. Habertürk yazarı İlter’e söylediği “o kalem kırılır” sözleriyle eleştiri oklarının hedefi olan Tatlıses, geçtiğimiz ayın en çok konuşulan ikinci ünlüsüydü. Medyada toplam 1.379 haber ve yazı ile yer bulan ünlü türkücüye ilgi, önceki aya oranla yüzde 85 artarken, TV kanallarında ayrılan süre ise 15 saati buldu.

CEM YILMAZ BAŞARILI İŞLERİYLE ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR…
MTM’nin araştırma raporuna göre; Kasım ayının en çok konuşulan üçüncü ismi Cem Yılmaz’dı. Soru&Cevap isimli DVD’sinin tanıtımıyla ilgi odağı olan Yılmaz, Tüyap Kitap Fuarı’nda düzenlediği imza günüyle de yakın takibe alındı. Aralık ayında vizyona girecek Av Mevsimi Filmi’nin dahi şimdiden çokça konuşulduğu ünlü showmen, ay boyunca 1.347 habere konu edildi.

ACUN ILICALI BU KEZ ÖZEL HAYATIYLA GÜNDEMDE…
Uzun zamandır yaptığı başarılı programlarla adından söz ettiren ve son yılların yıldızı en çok parlayan televizyoncularından olan Acun Ilıcalı, bu kez özel hayatıyla gündemdeydi. Kasım ayının en çok konuşulan isimleri listesinde dördüncü sıraya yerleşen Acun Ilıcalı, boşanma haberleriyle medya tarafından mercek altına alındı. Bir önceki aya oranla haber sayısı yüzde 80 artış gösteren Acun Ilıcalı, toplam 1.113 haberde yer buldu.

SEZEN AKSU VE BEREN SAAT’E İLGİ AZALDI…
MTM’nin yaptığı aynı araştırma raporuna göre; bir önceki ay sağlık sorunu ile gündeme gelen ve sevenlerini korkutan ünlü sanatçı Sezen Aksu, sağlık problemlerinin aşılması ve yurt dışında verdiği konser haberleriyle gündemde yer buldu. Ünlü sanatçının haberleri önceki aya oranla yüzde 10 düştü. Haber sayısında düşüş yaşanan bir diğer ünlü ise son dönemin popüler oyuncularından biri olan Beren Saat oldu. Saat’in haberleri yüzde 20 oranında azaldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.