Yunanistan’da bir kanal, bir Türk’e emanet

Dünyaya sattığı TV formatları başarı kazanan İzzet Pinto’nun sahibi olduğu Global Agency, Yunanistan’ın...

03.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Dünyaya sattığı TV formatları başarı kazanan İzzet Pinto’nun sahibi olduğu Global Agency, Yunanistan’ın en büyük TV kanalı olan Mega TV’nin tüm programlarının dünya temsilcisi oldu.

Pinto, 4 yıl once kurduğu şirketinin ilk projesi olan ‘Gelinim Olur musun?’u 23 ülkeye satarak dünya çapında adını duyurdu ve sektörde önemli bir yer edindi.

Bugün itibariyle 26 adet TV formatı ve dizinin dünya temsilciğini yürüten İzzet Pinto, bir yabancı kanalın temsilciliğini alan ilk Türk olarak olarak tarihe geçti. Dünyada 40’tan fazla ülke kanalına yarışma formatı ve dizi satan Pinto, şimdi de Yunan dizilerini ve programlarını dünyaya açmaya hazırlanıyor. Dünya temsilcisi olduğu ‘Başka Dilde Aşk’ filmiyle birçok festivalde ödülleri toplayan Global Agency C.E.O’su, son olarak geçtğimiz ay Güney Kıbrıs’ta 4 ödül birden kazanarak Türk sinemasının başarısını dünyaya duyurmuş ve Güney Kıbrıs Rum kesimi tarihinde ilk defa bir Türk filmine ödül vererek dünya medyasını şaşırtmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.