MAC’in yeni marka elçisi Caitlyn Jenner

Jenner, markanın Finally Free rujunu tanıtacak.

01.03.2016 - 08:20 | Sultan Öncü Arslanoğlu

MAC'in yeni marka elçisi Caitlyn Jenner

MAC Cosmetics’in Lady Gaga, Miley Cyrus, Rihanna ve Nikki Minaj’ın bulunduğu marka yüzleri kervanına katılan son isim Caitlyn Jenner. Markanın yeni yüzü olan Jenner, MAC’in Finally Free adlı gül rengi rujunu tanıtacak.

Rujun adını belirlerken transeksüel topluluğu temsil edecek bir isim olmasına dikkat eden Jenner, ismi kendisini anlattığına inandığı “Finally Free” olarak belirledi.

Geçtiğimiz yıl cinsiyet değiştirmeden önce Bruce Jenner olarak bilinen 66 yaşındaki eski dekatlet Caitlyn Jenner konuyla ilgili olarak “MAC, benimle işbirliği yapmak isteyen ilk marka ve önemli anlaşma yapabileceğimi fark ettiğim bir kurum. Viva Glam kampanyasını biliyordum, gelirlerin başta AIDS ve HIV ile savaşan vakıflara gittiğini gördüm ve MAC’in trans konularına yönelik özel bir şeyler planlayıp planlamadığını merak ediyordum. Çünkü bizlerin fona ihtiyacı var. MAC, global bir şirket olarak dünyada konuşulması gereken ana meselenin sadece trans sorunlarının değil kadın sorunlarının da olduğu yerlerde faaliyet gösteriyor.” açıklamasını yaptı.

Jenner’ın tanıtacağı rujdan elde edilen kârın tamamı, transeksüel toplulukların çalışmalarını destekleyen MAC AIDS Fonu (MAF) Transeksüel Açılım’a aktarılacak.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.