MediaCat Mart sayısıyla bayilerde

En Yaratıcı 50 ve çok daha fazlası için hazır mısınız?

29.02.2016 - 16:45 | MediaCat

MediaCat Mart sayısıyla bayilerde

MediaCat yılın üçüncü sayısıyla karşınızda. Advertising Age’in bu yıl 10’uncu kez hazırladığı Creativity 50’den ilhamla, geçtiğimiz yıl ilk kez bir araya getirdiğimiz En Yaratıcı 50, Mart sayısının kapak konusu olarak sizlerle buluşmayı bekliyor. Bu ay MediaCat’e, bir klasik haline gelen Sürdürülebilirlik ekinin yanı sıra yepyeni ek Wero da eşlik ediyor.

MediaCat Mart sayısıyla bayilerde

En Yaratıcı 50

Alanında yaratıcı, ulusal ya da uluslararası organizasyonlardan ödüllü, yeni kategori/tür/format geliştirmiş, bir girişim başlatmış, önemli bir sorunu etkili bir biçimde çözmüş ya da yeni bir trend yaratmış isimlerin yer aldığı En Yaratıcı 50, kişilerin ve kurumların 2015 yılı performansları ön planda tutularak hazırlandı. En Yaratıcı 50’ye ilişkin tüm detayları kısa süre içinde MediaCat Online’da da bulabileceksiniz. Bilimden sanata, pazarlamadan spora sayısız alandan ilham veren başarı hikâyeleriyle buluşacağınız seçkinin ilham ihtiyacınızı karşılayacağından eminiz.

MediaCat Mart sayısıyla bayilerde

“İşler değişti”

2012 yılından bu yana sürdürdüğü Hürriyet gazetesi ekonomi müdürlüğünün yanı sıra bu yıl Hürriyet İK’nın yayın yönetmenliği görevini de üstlenen Sefer Levent ile yeni dönemde Hürriyet İK’da planladığı değişikleri ve yönetimini üstlendiği disiplinlerin reklam ve pazarlamayla olan ilişkisini konuştuk.

MediaCat Mart sayısıyla bayilerde

“Hakem duruşumuzu korumamız lazım”

Mesleğinin 25 yılına onlarca haber kanalı sığdıran ve son durağı Show TV Ana Haber olan Jülide Ateş, medyanın geçirdiği pek çok değişime tanıklık etmiş bir isim. Tüm bu değişimlerin ardından yitirmediği sağlam değerler ve yaşayarak aldığı sağlam dersler var.

MediaCat Mart sayısıyla bayilerde

“Coca-Cola hayatlarımıza özel anlar taşıyor”

Yeni marka stratejisiyle tüm sektörü heyecanlandıran Coca-Cola’ya dair akıllarda onlarca soru var. Yerelleşme politikası nasıl olacak? Şeker düşmanı tüketiciyle nasıl bağ kurulacak? Hepsini Coca-Cola Türkiye Gazlı İçecekler Genel Müdürü Sedef Salıngan Şahin’e danıştık.

MediaCat Mart sayısıyla bayilerde

“Bölgede yaratıcılıkla ilgili sorun var”

Bu sözler TBWA\ISTANBUL’un yanı sıra geçtiğimiz yıl Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu, Rusya ve Kafkaslar ve Afrika’daki operasyonların da başına geçen Cem Topçuoğlu’na ait.

Yeni görevinin ilk yılındaki gözlemlerini MediaCat’e anlatan Topçuoğlu, TBWA\ISTANBUL’un ardından diğer bölgelerdeki işleyişi çok yavaş bulduğu için adapte olmakta güçlük çektiğini söylüyor.

Banka reklamlarının nöro sınavı

Nöropazarlama araştırma şirketi Thinkneuro, rekabetin oldukça çetin olduğu bankacılık sektöründeki reklam filmlerini kapsamlı bir araştırmada teste tabi tuttu. 54 reklamın incelendiği araştırma “Etkili banka reklamı nasıl olur?” başta olmak üzere birçok kritik soruya yanıt veriyor.

Twitter’da gündem yaratan markalar

Kimola, Kimola Trends ürünüyle 18 Ocak-14 Şubat tarihleri arasında, haberleri, kampanyaları ve gerçek zamanlı pazarlama hamleleriyle Twitter gündemine oturan markaları belirledi. Bundan böyle her ay, MediaCat sayfalarında yer alacak olan “Trend Analizi”nde, Twitter gündemini belirleyen markalar arasında bu ay İş Bankası, Türk Telekom ve Apple var.

MediaCat Mart sayısıyla bayilerde

Türkiye’nin sigorta tercihleri ve korkuları

FikriMühim, Türk insanının endişe ve korkularını ortaya koyan bir araştırmayla sigorta tercihlerini sorguladı. Otomobilimize sağlığımızdan daha fazla önem vermemizin yanı sıra hâlâ hangi sigortanın hangi teminatları kapsadığı konusunda kafa karışıklığı yaşadığımızı gözler önüne seren araştırma, en çok tercih edilen sigorta şirketlerini de sıralıyor.

Ad Age Agency A-List 2015’le geliyor

Sektör medyasının en prestijli seçkilerinden biri olan Agency A-List, bu yıl da Advertising Age’in bir araya getirdiği en iyi ajanslar ve kampanyaları ağırlıyor. Yılın en iyi ajansı koltuğunun sahibi ise 126 milyon dolarlık geliriyle Droga5.

MediaCat Mart sayısıyla bayilerde

Sürdürülebilirlik gündemi yine MediaCat’te

Her yılın Mart sayısına eşlik eden ekimiz Sürdürülebilirlik’te bu yılki gündem “insan kaynağının sürdürülebilirliği”. BM’ye üye ülkelerin mutabakata vardığı Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nde her bir ülkenin mevcut durumunu ortaya koyan raporun yanı sıra alanın uzman isimleriyle yapılan söyleşilere ve markaların sürdürülebilirlik gündemine ulaşmanızı sağlayacak eki ilgiyle okuyacağınıza eminimiz.

Kahraman kadınlar WERO’da

MediaCat’in portföyüne bu ay itibarıyla katılan ve tahmin edileceği üzere adını Woman ve Hero kelimelerinin birleşiminden alan Wero kahraman kadınları sektörün gündemine taşıyor. İş hayatında fırsat eşitliğinden toplumsal cinsiyet eşitliğine uzanan, özellikle eğitim ve istihdamı kapsayan alanlarda kadınlar için çalışan markaların projelerinin onurlandırıldığı WERO’ya, mümkün olan en kısa sürede ihtiyaç duymayacağımız bir Türkiye’nin hayaliyle yaşıyoruz.

Hepsi ve daha fazlası için MediaCat’in Mart sayısında buluşalım.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.