‘Likör’e en yüksek teklifi Aşçıoğlu yaptı

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ)iştiraki Emlak Konut GYO tarafından üçüncü kez ihaleye çıkan...

02.07.2008 - 10:07 | MediaCat

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ)iştiraki Emlak Konut GYO tarafından üçüncü kez ihaleye çıkan Mecidiyeköy’deki eski likör fabrikası arazisinde en yüksek teklifi Aşçıoğlu İnşaat, Ofton İnşaat, Meydanbey İnşaat ve Omak İnşaat konsorsiyumu verdi. Gelir paylaşımı yöntemiyle satışa çıkan arazi için adı geçen konsorsiyum, 307 milyon 500 bin YTL’lik pay önerirken, daha önce ihaleyi kazanan ve tek firma olduğu için satışın onaylanmadığı Kiler Grup’un Biskon Yapı ve KLR İnşaat firmaları, 206 milyon 250 bin YTL’de kaldı. 23 bin 711 metrekarelik arazinin gelir paylaşımı yöntemiyle ihalesinin birinci etabı yapıldı. İki teklifin alındığı ihalede, Aşçıoğlu İnşaat-Ofton İnşaat-Meydanbey İnşaat-Omak İnşaat ortak girişimi 615 milyon YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 50 şirket payı gelir oranı ile 307 milyon 500 bin YTL, Biskon Yapı-KLR İnşaat ortak girişimi de 750 milyon YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 27.5 şirket payı gelir oranı ile 206 milyon 250 bin YTL şirket payı geliri teklif etti. İhalede teklif vermeyen Gökçay İnşaat haleye katılmayacağını belirtti.

2 şirket teklif verdi

Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, ihaleyi kazanmaları durumunda rezidans ve AVM’den oluşacak bir proje inşa edeceklerini söyledi. Projenin 24’er katlı iki blok ve 10 katlı bir ofis bloğundan oluşacağını belirten Aşçıoğlu, konut metrekare fiyatlarının 6 bin dolar olacağını dile getirdi. Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Demiröz 8 şirketin şartname almış olmasına karşın ihalede iki şirketin teklif verdiğini ifade etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.