MediaCat

Levi’s 501’in 150. yılı

İkonik modeli 501’in 150. yılını kutlayan Levi’s’ın yıl boyunca hayata geçirdiği kampanyaları hatırlayalım.

Jean kültürünün atası olarak bilinen 1853 doğumlu Levi’s, Türkiye pazarına 1986 yılında adım attı ve tüm dünyayı kasıp kavuran Levi’s 501 jean furyası burada da başladı. Levi’s, o günden bu yana yıllara meydan okuyan kalitesi, dayanıklılığı ve her okazyona uygunluğu ile modanın öncü markası devam ediyor.

2023 Levi’s için özel bir yıldı. İmza niteliğinde düğmeleri, orijinal görünümü, ikonik kumaşı ve sevilen düz kesimiyle Levi’s 501, bu yıl 150’nci yılını kutladı. Globalde başlayan “The Gratest Story Ever Worn” kampanyası, Türkiye’ye “Giyilen En Güzel Hikâye” olarak uyarlandı ve Levi’s takipçileri tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Marka, 150’nci yıl kapsamında lokal olarak yürüttüğü işbirliklerinde Boran Kuzum, Sude Belkıs, Halkekmag, Sitaykır, Beat Run Crew gibi isimlerle çalıştı.

Boran Kuzum ile yapılan işbirliğinde Boran Kuzum Koleksiyonu ve lifestyle çekimleri ile 150’nci yıl kutlamalarına lokal bir dokunuşla devam edildi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Boran Kuzum (@borankuzum)’in paylaştığı bir gönderi

“Levi’s Yazı” kampanyasında Çeşme, Urla, Alaçatı, Ayvalık gibi yerlerde çekimler yapıldı. Lokal öğelerin yer aldığı film ve içerikler dijital mecralarda kullanıldı.

Sitaykır işbirliği ile üretilen çıkartmalar yıl boyunca birçok 150’nci yıl etkinliğinde, sosyal medya içeriklerinde ve PR iletişiminde kullanıldı.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SITAYKIR/Gamze Tanır (@sitaykir)

Bu dönemde hayata geçen başka bir önemli proje de “Yatırım Tavsiyesidir” projesiydi. 501 jean’in kalite ve dayanıklılıktan ödün vermeyen doğasına uygun olarak hazırlanan projede, ürünün zamansızlığı ve her dönemin yıldızı olduğu vurgulandı, ekonomiyle ilgilenenlerin sıklıkla ziyaret ettiği web sitelerine yatırım tavsiyesi olarak Levi’s 501 mesajı konumlandırıldı.

Kampanya ayrıca Medya/Basın Haber Platformu Kullanımı kategorisinde Felis Ödülü’ne layık görüldü.

Sonbahar döneminde ise Levi’s, Z kuşağının takip ettiği influencer’larla birlikte bir Kadın Kampanyası başlattı. Yaratıcılığı, özgürlüğü ve özgünlüğü destekleyen marka, birbirinden farklı kitlelere hitap eden, üç farklı içerik üreticisini ortak bir projede bir araya getirdi.

Levi’s 2024 yılında ürettiği projelerde de yetenek ve özgünlüğe odaklanacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.