LEGO parçalarıyla gerçek boyutlu Bugatti Chiron

Marka, yüzde 90'ı LEGO parçalarından oluşan bir Bugatti Chiron üretti.

31.08.2018 - 13:34 | Sencer Uçar

LEGO parçalarıyla gerçek boyutlu Bugatti Chiron

LEGO Technic setleri arasına yakın zamanda 350 dolar fiyatla satışa sunulan bir Bugatti Chiron replikası ekleyen LEGO, ağırlıkla LEGO Technic parçaları kullanarak, güncel fiyatı 2,6 milyon dolar olan lüks otomobilin gerçek boyutlu bir LEGO versiyonunu üretti.

Kasasının yanı sıra motoru da LEGO parçaları kullanılarak yaratılan araç 5,3 beygir gücünde ve saatte 20 kilometre hıza kadar ulaşabiliyor.

Bin 500 kilogram ağırlığındaki LEGO Bugatti Chiron’un üretiminde 20 kişi, altı ay boyunca emek harcadı. Aracın üretiminde 1 milyondan fazla parça kullanıldı; motoru ise 2 bin 304 Power Function motordan oluşturuldu.

LEGO Bugatti Chiron tamamıyla LEGO parçalarından oluşmuyor. Zira araçta orijinal Bugatti lastikleri kullanıldı. Ayrıca, bazı kısımlar da çelik ile desteklendi. Ancak LEGO’ya göre, otomobilin yapımında hiçbir şekilde yapıştırıcı kullanılmadı ve yüzde 90’ı LEGO parçalarıyla tamamlandı.

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.