Kültür ve Turizm Bakanlığı Julianne Moore’u yetersiz buldu

Aktristin oyunculuğunu beğenmeyen bakanlık, kampanyayı rafa kaldırdı.

31.03.2015 - 14:57 | Ali Kuru

Kültür ve Turizm Bakanlığı Julianne Moore'u yetersiz buldu

Türkiye’nin uluslararası turizm pazarında hak ettiği yeri alması için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bir yılı aşkın bir süredir yürütülen Turkey:Home projesi, “Home Of” adı verilen yeni kampanyayı, reklam yüzü olarak seçilen ünlü Hollywood yıldızı Julianne Moore‘un oyunculuk performansını gerekçe göstererek iptal etti.

Newsweek’in Hürriyet Daily News’e dayandırdığı haberinde bakanlığın Oscar ödüllü aktristin performansını zayıf bularak yeniden çekim istediği, Moore’un bu isteği reddetmesiyle de projenin tıkandığı ifade ediliyor. Bir uçak seyahati sırasında Moore’un çocukken gerçekleştirdiği Türkiye seyahatine ait anılarının yeniden canlanışını konu alan reklam filminin geçtiğimiz Şubat ayında yayınlanması planlanıyordu.

Los Angeles, California, ABD’de çekilen reklam filmi Iconisus ve I Mean It ortaklığında hazırlandı. İki ajans arasındaki işbirliği adına Newsweek’e konuşan Emrah Yücel, Moore’un gelir düzeyi yüksek ABD’li ve İngiliz turistlerin ilgisini Türkiye’ye çekmek için mükemmel bir isim olduğunu belirterek ekliyor, “[Moore’un] neden beğenilmediğini anlayamıyorum”. Newsweek 4 milyon dolarlık projenin iptali nedeniyle iki ajansın 1,5 milyon dolar zarar ettiğini belirtiyor.

Farklı filmlerdeki performansları ile daha önce 4 kez Akademi Ödülleri’ne aday olan 54 yaşındaki Moore, başarıyı geçtiğimiz yıl yayınlanan “Still Alice” filmiyle yakalamış ve “En İyi Kadın Oyuncu” dalında Oscar’a layık görülmüştü.

Kaynak: Newsweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.