MediaCat

Küfürbaz prensesler tekrar sahnede

FCKH8’in prensesleri bu kez kadına şiddeti eleştiriyor.

Küfürbaz prensesler tekrar sahnede

ABD’li FCKH8 geçtiğimiz aylarda yayınladığı tuhaf reklam filmiyle YouTube’un yasaklıları arasına girmiş, adından bir hayli söz ettirmeyi başarmıştı. Prenses kostümü giydirilen 6-13 yaş arası kızların kadın-erkek eşitsizliğini “aşırı” bir üslupla eleştirdikleri bu filmin ardından marka bu kez de kadına şiddet konusunda görüş bildirmek üzere kollarını sıvadı. FCKH8’in yeni reklam filminde ilk filmdeki kadar küfür yok ancak prensesler bu kez izleyicilerin karşısına morarmış gözler ve şişmiş dudaklarla çıkıyorlar.

“Break the silence for domestic violence” (aile içi şiddete sessiz kalma) sloganıyla yola koyulan marka, gelirinin tamamını şiddete karşı inisiyatif alan derneklere bağışlayacak. İlk reklam filminin yarattığı şaşkınlığı üstünden atan hedef kitlenin bu yeni reklama vereceği tepkinin ilki kadar yoğun olmayacağını varsaymak mümkün olsa da çalışma ilerleyen günlerde de varlığını hissettirmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Kaynak: Jezebel

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.