MediaCat

Kristal Elma’da kazananlar açıklandı

Kristal Elma’da bu yıl toplam 395 ödül dağıtıldı.

Kristal Elma’da kazananlar açıklandı

Reklamcılar Derneği tarafından bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Kristal Elma’da ödüller dün Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda Kıvanç Talu ve Müge Boz sunuculuğunda gerçekleştirilen törenle sahiplerine kavuştu.

Bu yıl “Yaratıcılık Kumaşımızda Var” konseptiyle düzenlenen yarışmada 8 Büyük, 117 Kristal, 128 Gümüş, 141 Bronz ve 1 Özel olmak üzere toplam 395 ödül dağıtıldı. Finish, ING, Netflix, Türkiye İş Bankası ve Vestel ise Yaratıcılığa Cesaret Veren Markalar olarak ödüllendirildi.

“Voleybol TV’de Yoksa Vestel TV’de Var” ve “Fiat Panda Dere Tepe Türküler” kampanyaları Concept’e sırasıyla Entegre Kampanyalar ve Basın, Açıkhava, Radyo kategorilerinde iki Büyük Ödül getirdi. Anadolu Hayat Emeklilik için hazırladığı “Kısa Vadeli Yatırım – Uzun Vadeli Yatırım” kampanyasıyla TBWA\Istanbul TV-Sinema, sahibinden.com için hazırladığı “İmkânsızı İste” kampanyasıyla Rafineri Online Film, Mor ve Ötesi’nin “MVÖ-Sirenler” projesiyle 4129Grey Dijital, Finish’in “Akan Sular Dursun” kampanyasıyla Havas Turkey Medya, “Çocuk İşçiler” kampanyasıyla Kaf Bölge, “Netflix – Uysallar” projesiyle Tribal Worldwide İstanbul Tasarım kategorilerinde Büyük Ödül’e layık görüldü.

The Augmented Dictionary of Typography ile Alp Eren Tekin, Tasarım kategorisinde  Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Reklamcılar Derneği öncülüğünde, Reklamcılık Vakfı tarafından beşinci kez düzenlenen Genç Kristal Yaratıcılık Yarışması’nda Hande Arslan Altınova başkanlığında 13 kişiden oluşan seçici kurul değerlendirmesi sonucu 8 ekip kısa listeye kaldı. Anadolu Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü Öğrencileri Atakan Karnak ve Yiğit Eren Tiryaki birinciliği ederek Kristal Elma aldı. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğrencileri Neriman Öztürk ve Birçe Mutlu Gümüş Ödül, Maltepe Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğrencileri Mustafa Kemal Çetin ve Öykü Uralgil ise Bronz Ödül ile ödüllendirildi.

Kristal Elma 2022’de tüm kazananlara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.