Krispy Kreme’den tepki çeken kampanya

Krispy Kreme, Dünya Diyabet Günü'nde hiç olmayacak bir kampanyaya imza attı.

16.11.2017 - 08:50 | Gönül Hadımlı

Diyabet hastalığının tedavisi açısından bir hayli önemli olan insülin, 1921 senesinde Kanadalı tıp doktoru ve bilim insanı Frederick Banting tarafından bulundu ve Banting’in doğum günü olan 14 Kasım da Dünya Diyabet Günü olarak akıllarda yer etti. Dünyaca ünlü donut markası Krispy Kreme ise bu yıl 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ‘nde asla unutulamayacak bir kampanyaya imza atarak, tam tamına 36 bin adet ücretsiz donut dağıtttı!

Krispy Kreme’in UberEats uygulaması işbirliğinde yaptığı kampanya, kitleler tarafından çok büyük tepkiler çekti. Birleşik Krallık Ulusal Obezlik Forumu Genel Başkanı Tam Fry, “Kelimelerim kifayetsiz kaldı. Şeker dolu ürünlerini parlatmak için Dünya Diyabet Günü’nü seçmek ne kadar umutsuzca bir düşünce ve aptalca bir fikir” diyerek, Twitter’da #WorldDiabetesDay ve #KrispyKreme hashtag’lerini alt alta görmenin şaşkınlığını açıklıyor.

Markanın sözcüsü ise “Bugün Krispy Kreme, UberEats kampanyasını lanse etti. Fakat çok kötü bir zamanlama olduğunu farkındayız. Umarız ki hayranlarımız sağlıklı yaşamın bir parçası olarak arada sırada donut’larımızın keyfini çıkarmaya devam ederler” sözleriyle konuya açıklık getiriyor.

Krispy Kreme’e göre kampanya o kadar fazla ilgi gördü ki UberEats kampanyanın başladığı birkaç dakika içerisinde uygulamanın çökmesine neden olan on binlerce sipariş aldı.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.