Kripto para ekibinde bir Ryan Gosling

Kripto para dolandırıcılığında çıta Hollywood'a kadar yükseldi.

06.03.2018 - 15:33 | Sencer Uçar

Kripto para ekibinde bir Ryan Gosling

Köşeyi bir anda dönme niyetindeki birçok insan, birikimlerini kripto para dünyasında değerlendirme niyetinde. Hal böyle olunca, iddialı web siteleri ve reklam kampanyaları ile birçok kripto para projesi de insanların paralarını cebe indirmenin yollarını arıyor.

Miroskii isimli Çin merkezli yeni bir kripto para projesi ise dolandırıcılık konusunda rakiplerine bir Hollywood boyu fark atmış durumda. Bitcoin’in tahtına oturacağını iddia eden, gerçekleştirdiği ICO aracılığıyla da yatırımcılardan 830 bin dolar toplayan Miroskii’nin web sitesine bakıldığında, şirket ekibinde grafik tasarımcı olarak tanıdık bir yüz çıkıyor karşımıza: Sözde ekibin sözde grafik tasarımcısı Kevin Belanger, yani Ryan Gosling.

Ryan Gosling’in hayatına ne Kevin Belanger ne de Miroskii’nin grafik tasarımcısı olarak devam etmediği açık. Bir diğer gerçek de ekibin diğer çalışanlarının da stok görselleriyle yaratılmış olduğu. Zira sosyal medyanın meraklı müdavimleri, Miroskii bünyesinde çalışan olarak belirtilen kişilerin fotoğraflarının internetten rastgele toplanmış olduğu gerçeğini ortaya çıkarmakta gecikmediler.

Kaynak: Independent

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.