MediaCat

Kreatif yapay zekâ ajansı GPT JOURNEY açıldı

Çiçeği burnunda kreatif yapay zekâ ajansı GPT JOURNEY, hakkında merak edilenleri aydınlatıyor.

Kreatif yapay zekâ ajansı GPT JOURNEY açıldı

Yapay zekâ araçlarının marifetleri herkesi etkilerken, asıl etkinin yapay zekâyla insan yaratıcılığının bir araya gelmesiyle ortaya çıkacağı fikrinden hareketle kurulan GPT JOURNEY sektöre merhaba dedi.

Modelin ilk temsilcilerinden biri olan kreatif yapay zekâ ajansı, kurulduğundan bu yana sıkça aldığı soruları ve cevaplarını paylaştı.

GPT JOURNEY nedir?

Yapay zekâ, yaratıcılık ve prodüksiyonun kesişiminden oluşan, geleceğin yaratıcı stüdyosuyuz. Yapay zekâyla insan yaratıcılığını birleştirerek müşterilerimize daha efektif, yaratıcı ve verimli çözümler sunuyoruz.

Kurulma motivasyonu neydi?

Geçmişte yapılamayan, bütçe/zaman/mekân gibi engellerle hayata geçemeyen, markalara “yaratıcı rekabet avantajı” sağlayacak birçok şey yapay zekâ sayesinde artık mümkün. Hatta geçen hafta mümkün olmayan şey, bugün mümkün. Bu gelişim hızını anbean takip eden, dünyadan bir hafta bile geride kalmayan bir yapılanma olan GPT JOURNEY; markaların farklılaşmasını ve rakiplerinden ayrışmasını sağlayacak büyük bir güç olacak.

(Bu video, yapay zekânın yaratıcılığın önünü nasıl açacağına çok iyi bir örnek. Öte yandan, yapay zekâ gibi insanlara soğuk gelen teknolojilerin neden hikâyelere, duygulara ihtiyaç duyduğuna ve neden insan yaratıcılığıyla birlikte çalışması gerektiğine de çok iyi bir örnek. Bu sorunun cevabını hepimiz biliyorduk. Ama görselleştirmek onun değerini daha iyi anlamamızı sağladı.)

Neden “kreatif yapay zekâ ajansı”?

Çoğunluk, yapay zekâ araçlarını kullanarak medya planlamalarını yüzde 10-20 iyileştirme modellerine yoğunlaşıyor. Biz bu alana değil; bir markayı ayrıştıran, yıldızlaştıran “yaratıcı kaldıraç” etkisine odaklanıyoruz. Ama yapay zekânın yaratıcı bir kaldıraca dönüşmesi için insan yaratıcılığıyla ve hikâye anlatıcılığıyla birleşmesi gerekiyor. İşte GPT JOURNEY bu yüzden kreatif yapay zekâ ajansı olarak konumlanıyor.

(Bir yandan mutfakta diğer projelerimiz pişerken, yapay zekâ araçlarıyla neler yapılabileceğini göstermek adına baştan sona yapay zekâ araçlarıyla tasarladığımız THE RESET filmimizin fragmanı. Dünyada türünün ilk örneklerinden olduğu için Valencia’da düzenlenen sanat, bilim, teknoloji ve müzik festivali Volumens’te gösterimi de yapılacak.)

Reklam ajanslarıyla mı rekabet ediyorsunuz?

Rekabetten çok işbirliğine inanıyoruz. Bir reklam ajansıyla da birlikte bir proje geliştirebiliriz. Reklam ajanslarının bütçe/imkân gibi zorluklarla törpülenen yaratıcılıklarını en efektif şekilde hayata geçirmelerini sağlayabiliriz.

Peki prodüksiyon şirketleriyle rekabet halinde misiniz?

Her yeni teknoloji, yeni ifade biçimleri ve sanat akımları doğurmuştur. Prodüksiyon şirketleriyle de rekabet içinde değiliz. Hatta işbirliği içerisinde olduğumuzu söyleyebiliriz. Örneğin; Londra merkezli bir film prodüksiyon şirketinin tretman sunumlarını / fragmanlarını hazırlıyoruz. Prodüksiyon şirketlerinin ve yönetmenlerin hayal güçlerinin daha efektif ve hızlı bir şekilde somut ürünler vermesini sağlayabiliyoruz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.