Kötülüğün kaynağı toksik arkadaş

HSE'den sigara bağımlılarına somut çağrı.

10.01.2023 - 16:22 | Sencer Uçar

Kötülüğün kaynağı toksik arkadaş

Sigara bağımlıları gün içinde oyununa geldikleri içseslerini fazlasıyla normalleştirmiş olabilir. Görmedikleri ancak onsuz da yapamadıklarına inandıkları nikotini somutlaştırmak, kendilerine verdikleri zararın farkına varmaları ve ipleri ellerine almaları için işe yarayabilir elbet.

İrlanda Ulusal Sağlık Sistemi’nin yeni reklam kampanyasında bedene bürünen nikotin, sigarayı hayatından çıkarmak isteyen tiryakiyi her boşlukta yoldan çıkarmaya çalışıyor. İrade duvarına çarpan nikotinin amacına ulaşamadıkça agresifleştiği Publicis Dublin imzalı film, QUIT hizmetiyle sigaranın bırakılabileceği ve sigarasız geçen 28 günün ardından insanların kontrolü yeniden eline alabileceği mesajıyla noktalanıyor.

Publicis Dublin Yönetici Kreatif Direktörü Ronan Nulty, “Çoğumuzun bir parça bulabileceği toksik arkadaşlık metaforunu kullandık ve üzerimizde belirli seviyede kontrolü olan şeyleri görmezden geldiğimizde, bize kaybettirdiklerinden çok daha fazlasını kazandığımızı gösterdik” yorumunda bulundu.

Ajansın stratejik planlama başkanı Chloe Hanratty ise kampanyayı, “Davranış değişikliğini harekete geçirmek için meseleye sigara bağımlılarının gözünden bakmamız gerekiyordu. Sigaranın onların bakış açısındaki getirilerine odaklanıyoruz. Bu yaklaşım, bir bağımlının sigarayı bırakma yolculuğunu göstermeyi ve nikotinin beyni nasıl manipüle ettiğini göstermeyi hedefliyor” sözleriyle yorumladı.

KÜNYE

  • Reklamveren: HSE
  • Reklam Ajansı: Publicis Dublin
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.