Koşuculara hız sınırı yok

Trafikte hızın saatte 30 kilometreyle sınırlandırıldığı Paris'te koşuculara yönelik ürünler satan Distance'tan sınırlara meydan okumaya davet.

13.09.2021 - 11:54 | Sencer Uçar

Koşuculara hız sınırı yok

Geçtiğimiz günlerde Fransa’nın başkenti Paris’te yayaların güvenliğini artırmak ve çevreyi korumak amacıyla trafikte hız sınırı saatte 30 kilometreye düşürülmüştü. Araçların hız kameralarıyla denetlendiği şehirde koşuculara yönelik ürünler satan Distance ise yeni kararı yaratıcı bir kampanyayla karşıladı.

Kararın yürürlüğe girmesiyle birlikte, aralarında profesyonellerin de bulunduğu bir grup koşucu Paris sokaklarına çıktı ve şehrin hız sınırını kameralar önünde aştı. Hız kameralarından alınan görüntüler ilanlara taşındı, Distance sosyal medya hesaplarında ve vitrininde boy gösterdi.

Distance, kampanyanın medyada ilgi görmesi üzerine, bir hafta geçmeden Paris Yarı Maratonu sırasında dükkân önüne kendi hız kamerasını yerleştirdi ve daha fazla koşucuyu hızlarını sınamaya teşvik etti.

Distance Kurucu Ortağı Guillaume Pontier, “Yeni yasa tüm şehrin dilindeydi ve bizler de bunun dükkânımızı ve koşuya bakışımızı sergilemek için harika bir fırsat olduğunu düşündük. Şehirli, eski geleneklere boyun eğmeyen ve modern kodlara sahip bir koşuya inanıyoruz” yorumunda bulunuyor.

BETC Paris Başkanı ve ECD’si Stephane Xiberras ise kampanyayı, “Reklamcılıkta bir ilan yaratmak istediğinizde fotoğrafçıya ulaşırsınız ama burada, ilk defa, fotoğrafçı bir robot ve daha isabetlisi, bir hız kamerası” sözleriyle yorumluyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Distance
  • Reklam Ajansı: BETC Paris
  • ECD: Stephane Xiberras
  • Kreatif Direktör: Stephan Schwarz
  • Kreatif Ekip: Julien Vergne, Alexandre Girod, Mathis Payet
  • Prodüksiyon Şirketi: Soldat Films
Kaynak: Creativereview.co.uk

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.