Taco Bell kullanılmış sos paketlerine talip

ABD merkezli fast-food zinciri Taco Bell, kullanılmış sos paketlerini geridönüştürme hedefinde.

13.09.2021 - 11:29 | Simge Şenses

Taco Bell kullanılmış sos paketlerine talip

Her yıl 8 milyardan fazla boş sos paketinin ABD çöp sahalarını boyladığını açıklayan Yum! Brands markalarından Taco Bell, bu durumu değiştirme niyetiyle harekete geçti ve müşterilerinin kullanılmış sos paketlerini şirkete geri göndermelerini teşvik eden bir pilot program başlattı.

Geridönüşüm şirketi TerraCycle ile ortaklaşa oluşturulan program, yalnızca Taco Bell markalı sos paketlerini kabul edecek. Taco Bell müşterileri, kullanılmış sos paketlerini bir araya getirerek UPS aracılığıyla fast-food şirketine ücretsiz olarak gönderebilecek. Girişimin başarılı olması, diğer zincir restoranlara da örnek teşkil ederek benzer aksiyonları artırabileceği ve bu anlamda zincirleme bir pozitif etkinin fitilini ateşleyebileceği düşünüldüğünde oldukça önemli.

Taco Bell, başlattığı geridönüşüm programının yanı sıra 2025 yılına kadar tüm ambalajlarını geridönüştürülebilir, gübrelenebilir veya yeniden kullanılabilir hale getirmeyi amaçlıyor.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.