Koronavirüsle mücadelede MediaCat’ten kreatiflere çağrı

Virüsün yayılmasını önlemeye ve toplumsal fayda sağlamaya yönelik bir çağrımız var.

10.03.2020 - 14:17 | MediaCat

Koronavirüsle mücadelede MediaCat’ten kreatiflere çağrı

Koronavirüs (COVID-19) salgınının tüm dünyayı etkisi altına aldığı bugünlerde virüsten korunma yöntemlerinden hastalığın belirtilerine ya da kimlerin daha fazla risk altında olduğuna kadar birçok alanda toplumun aydınlatılması ve farkındalık yaratılması, koronavirüs salgınıyla mücadele hususunda büyük önem taşıyor.

Meselenin makro ölçekte değerlendirilmesi bir yana, gündelik yaşantımızda deneyimlediğimiz (el yıkama, tokalaşma vb.) birtakım pratiklerin koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında bugünlerde değişmekte olduğunun sizler de elbet farkındasınız. Ancak toplumun geneline bakıldığında, başta virüse karşı alınabilecek tedbirler olmak üzere bir bilgi eksikliğinin -hatta bilgi kirliliğinin- mevcudiyeti de su götürmez bir gerçek.

Toplumda koronavirüs salgını hakkında farkındalık yaratmak adına, ülkemizde başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere resmî kurumlarca atılan adımların yanı sıra, hem medya kuruluşlarının hem de toplumsal fayda yaratımındaki yapıcı rolü kuşku götürmeyen yaratıcı sektörün harekete geçmesi gerektiği kanaatindeyiz.

Bu hususta MediaCat olarak üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Ancak siz kreatiflerden de bir ricamız var. Koronavirüsten korunmaya yönelik uygulamaları kapsayacak, başta kurumsal hayatta olmak üzere, virüsün yayılmasını hemen yer yerde engellemeye yönelik önlemlerin yer alacağı, toplumsal fayda sağlanmasına yönelik ilan, video, poster vb. yaratıcı çalışmalar hazırlamanız durumunda, mesajın yayılmasına tüm olanaklarımızı kullanarak aracılık etmekten memnuniyet duyarız.

Yaratıcı çalışmalarınızı, öneri ve fikirlerinizi iletmek için MediaCat Yazı İşleri’ne (yaziisleri@kapital.com.tr) e-posta gönderebilir ve/veya sosyal medyada #briefcorona etiketiyle paylaşım yapabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.