MediaCat

Konu ketçapta sahtecilik

Rethink imzalı ilanlar Heinz ketçap şişelerine başka ketçap dolduran restoranları odağına alıyor.

Konu ketçapta sahtecilik

Kimi restoranlar masrafları azaltmak adına boş Heinz ketçap şişelerini daha ucuz ketçapla doldurabilir. Ketçapta sahtecilik restoran sınırlarını aşıp Heinz’ın ilanlarına da uzanabilir.

Son dönemde Heinz ile birbirinden etkili kampanyalara imza atan Rethink, Snapchat’te rastlanan bir videodan gelen içgörüyle hayata geçirdiği “Ketchup Fraud” kampanyasında boş Heinz şişelerine başka ketçap dolduran restoran çalışanlarını suçüstü yakalıyor.

Kampanya New York ve Şikago’da açıkhavada ve dergi, gazete ekleri ve sosyal medyada boy gösteriyor.

İçgörünün bir Snapchat videosundan geldiğini söyleyen Heinz Kuzey Amerika Pazarlama Direktörü Megan Lang, “Birinin Heinz’ı başka bir ketçapla doldururken yakalandığını gördük. Bu bizi daha fazla araştırmaya yönlendirdi ve sosyal dinlemeyle bunun yaygın bir davranış olduğunu keşfettik. Temel marka inancımız olan ‘It Has to Be Heinz’ı (Heinz Olmalı) ifade etmek için mevcut bir tüketici davranışını destekleyici ve eğlenceli bir şekilde güçlendirmekten daha iyi bir yol olabilir mi diye düşündük” diyor.

Rethink CCO’su ve Ortağı Mike Dubrick ise “Bu tüm dünyada fark ettiğimiz ve gün ışığına çıkarmak istediğimiz gerçek bir davranış. Heinz markasının ne kadar büyük bir ağırlık taşıdığını ve sadece şişenin bile kaliteyi ne kadar ifade ettiğini gösteriyor” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.