Konsol savaşları yeni bir döneme giriyor

Hem Microsoft hem de Sony yeni oyun konsollarını rekabete hazırlıyor.

28.10.2013 - 12:17 | Ali Kuru

Hem Microsoft hem de Sony yeni oyun konsollarını rekabete hazırlıyor.

Piyasada birçok oyun konsolu bulunsa da, özellikle aynı kulvarda yarışan iki konsol XBOX ve PlayStation arasındaki rekabet her zaman ilginç işlerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Hem Microsoft hem de Sony, oyun sektörü açısından artık gelenekselleşen Noel öncesi lansman geleneğine bu yıl farklı bir heyecanla giriyor, çünkü her iki marka da gelecek nesil oyun konsollarını önümüzdeki günlerde satışa sunmayı planlıyor.

Uzun bir süredir yürüttükleri PR çalışmaları ile oyunseverlerin beklentilerini yükselten markalar, şimdilerde reklam kampanyalarını da duyurmaya başladı. Isınma turlarına ilk başlayan şirket, 4. nesil PlayStation’u yayınlayacak Sony oldu. Markanın reklam filmlerinde PlayStation’ın yıllar boyunca hayatımızda nasıl yer aldığı ve oyun çeşitliliği vurgulanıyor.

XBOX ise oyunseverlere çağrısını ünlüler aracılığı ile gerçekleştirmeyi tercih ediyor. Markanın yeni konsolu XBOX One için yayınlanan reklam filminde İngiltere milli futbol takımı kaptanı Steven Gerrard ve Star Trek‘in yeni serisinde Spock‘ı canlandıran Zachary Quinto rol alıyor.

PS4‘ün ABD’de 15 Kasım’da, XBOX One’ın ise 22 Kasım’da satışa sürülmesi planlanıyor. Hangi markanın stratejisinin daha başarılı olacağını tatil dönemi satışları belirleyecek gibi görünüyor.

Kaynak: The Guardian ve The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.