Kolayı seçen markalar tehlikede

Markanızı büyütecek stratejiler arayışındaysanız, doğru yerdesiniz.

24.12.2021 - 16:07 | MediaCat

2022 programı Ocak ayında başlayacak Marka Okulu’nda Marka Büyüten Stratejiler eğitim programıyla öğrencilere bir markayı ileriye taşımanın mihenk taşlarını anlatacak olan Strateji ve Marka Danışmanı & Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Lale Saral Develioğlu, bir markanın kutup yıldızının müşteriler olması gerektiğinin altını çiziyor.

Marka Büyüten Stratejiler’de ne gibi konu başlıklarını ele alıyorsunuz? Bu dersin öğrencilerine nasıl bir katma değer sağlayacağını öngörüyorsunuz?

Hepimiz işimizde elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Ancak günlük koşuşturmanın dışına çıkıp, teorik olarak bildiklerimizi, yeni duyduklarımızı, okuduklarımızı ve yaptıklarımızı gözden geçirip işimizi ve kendimizi geliştirmeye yeterince zaman ayırmıyor olabiliriz. Pandemi sonrası değişen tüketici davranışlarını marka büyütme fırsatlarına nasıl dönüştürebiliriz, hızla dijitalleşen dünyada marka özünü koruyarak büyüme fırsatlarını nasıl yakalarız, marka değer teklifini nasıl güçlendirebiliriz, marka portföyünü ve kanalları nasıl genişletebiliriz? Tüm bunları yaparken kişisel markamızı nasıl yönetmeliyiz? Belirsizleri yöneten en başarılı pazarlama liderlerinden biri olmak için nasıl fark yaratabiliriz?

Derse katılanlarla, marka stratejisi konusunda kitaplarda geçen bilgilerin dışında, gerçek vakalar ve tecrübeleri dinleyip tartışacağız. Marka büyüten rekabetçi stratejiler oluşturabilmeyi pratik örneklerle içselleştireceğiz. Bunları yaparken kendi aramızda güçlü bir network oluşturacağız. Ve markaları için dikkat çeken büyüme hikâyelerine imza atan, tutkusu ve öğrenme heyecanı yüksek pazarlama liderleri olma yolculuğunda beraber ilerliyor olacağız.

Sizce güçlü bir marka olmak ne anlama geliyor?

Güçlü bir marka olmak demek, değişen dünya, değişen tüketiciler, değişen pazar dinamikleriyle birlikte, sürdürülebilir ve farklılaşan bir değer yaratabilmektir. Farklılaşmanın, değer yaratmanın ve sürdürülebilir olmanın altını çiziyorum.

Marka stratejileri değişen mecra kullanımlarıyla birlikte yeni kulvarlara açılıyor. Günümüzde markalar ne gibi yeni zorluklarla mücadele etmek zorunda kalıyor?

Sadece mecra konusunda değil, geçmişte işe yarayan strateji ve taktikler bugünün dünyasında ve tüketicisinde işe yaramıyor. Kolayı seçen markaların sadece geleceği değil, bugünü bile tehlikede. Basit bir hatanın büyük ve çok hızlı sonuçları olabiliyor. Dolayısıyla kendimizi devamlı güncel tutmamız ve birbirimizden öğrenerek gelişmemiz şart. Derste özellikle bu başlıklara değiniyor olacağız.

Bir marka yöneticisinin mottosu, kutup yıldızı ne olmalı?

Kutup yıldızı her zaman tabii ki müşteriler olmalı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.