MediaCat

Kokuların peşinde dünya turu

Şehirlerin kimliklerini kokuları üzerinden okuyan bir kampanya.

Kokuların peşinde dünya turu

Bundan iki yıl önce Fransız demiryolu şirketi Thalys, Avrupa destinasyonlarının tanıtımını, şehirlerin seslerini dinleme imkanı sunan interaktif bir billboard ile yapmıştı.

Marka bu sene ise benzer bir temayla, metropollerin kokularını şişelerin içine sakladığı yeni bir kampanyayla karşımızda. Rosapark Agency tarafından hayata geçirilen ve şirketin Scent of the City olarak adlandırdığı turizm ajansının enstalasyonları geçtiğimiz hafta Brüksel’de kapılarını açtı. Ziyaretçiler burada Paris, Brüksel, Köln ve Amsterdam’dan toplanan 16 özel aromalı kokuyu deneyimleme imkanı buluyorlar. Kokular arasında Fransız kahvaltısı, bir Paris kafesindeki tereyağlı kızarmış ekmek, Amsterdam Seks Müzesi’nden bir lateks kokusu ve Köln Katedrali’nden gelen harmanlanmış kokular var.

Tüm kokuların tüplere yerleştirilerek hazırlandığı enstalasyon, renkler ve numaralarla detaylandırılarak bir gökkuşağı görünümüne eriştirilmiş. Kampanya bir de reklam filmiyle, meraklı bir maceraperestin kokuların peşinden yürüttüğü hikâyesini paylaşıyor bizlerle.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.