Mutluluğun anahtarı minik patilerde saklı

Whiskas, kalpleri minik Iris ve kedisi Thula'nın öyküsüyle ısıtıyor.

17.05.2017 - 10:19 | Sencer Uçar

Mutluluğun anahtarı minik patilerde saklı-0

Whiskas, yaşanmış hayat hikâyelerinden oluşan yeni bir reklam kampanyası başlattı. Reklam filmleri serisinin ilkinde ise otizmli küçük kız Iris ile sevimli kedi Thula’nın kalpleri ısıtacak öyküsü işleniyor. İkilinin yoldaşlığı anlatılmayacak gibi değil.

Iris’e henüz iki yaşındayken otizm spektrum bozukluğu teşhisi konulmuş. Minik kızın iletişim kurmada yaşadığı zorluğu aşması için denenmeyen yöntem neredeyse kalmamış. Ailesi, birçok hayvanla evcil hayvan terapisi de denemiş. Ama ne yazık ki yapılan denemelerde olumlu sonuç elde edilememiş. Ta ki Thula gelene kadar. Minik bir yüreğin meraklı bakışları, Iris’e yeni hayatının kapılarını açmış. Thula ile kurduğu dostluk, Iris’in sosyal yetilerinin ve iletişim becerilerinin gelişmesini sağlamış. Iris bugün resim sanatıyla ilgileniyor ve eserleri birçok ülkede alıcı buluyor.

Whiskas’ın yayınlanan reklam filminde kusursuz bir kurgu ile işlenen “anlatılmazsa olmaz” bu hikâye, hayvanlarla insanların dostluğunun ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anlatıyor.

Kaynak: Adeevee