Koç,tüketiciyi Paro ile tanıyacak

Alışveriş anında tüketiciyi kasaya ödeme yaparken tanıyan, üzerinde duyuru ve reklamların yapıldığı özel tasarlanmış bir ekrana sahip bulunan Paro'nun, "Pazarlama işlemlerinin Visa'sı" olması hedefleniyor.

13.01.2003 - 00:00 | MediaCat

Alışveriş anında tüketiciyi kasaya ödeme yaparken tanıyan, üzerinde duyuru ve reklamların yapıldığı özel tasarlanmış bir ekrana sahip bulunan Paro’nun, “Pazarlama işlemlerinin Visa’sı” olması hedefleniyor. Sermayesi 15 milyon dolar olan Tanı Pazarlama ve İletişim Hizmetleri, toplam 55 milyon doları bulacak yatırımla oluşturduğu Paro ile pazarlama sektörüne adım attı. Paro’nun pazarlama stratejilerine yön verecek bir sistem olacağını dile getiren Ali Koç, “Paro, tüketicilerle üretim ve perakende sektöründeki şirketleri aynı platformda buluşturup ve alışveriş biçimlerini farklılaştırarak dünyaya örnek teşkil edecek bir sistem”diye konuştu. Bugüne kadar Türkiye’de rekabetin sadece fiyat yoluyla yapıldığını vurgulayan Koç, Paro ile amaçlarının bilgiyi paylaşarak pastayı büyütmek olduğunu kaydetti.
Tanı Pazarlama ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Ali Neyzi de, şunları söyledi: “Yığınlara yapılan fiyat kampanyaları çok da başarılı olmuyor, tüketici fırsatları, promosyonları takip etmekte güçlük çekiyor. Paro, ürün ve hizmetlerin en doğru hedef kitleye ulaştırılmasını, müşteri memnuniyeti ve sadakatinin yaratılmasını sağlayan bir sistem. Paro’daki hedefimiz tüketiciyi tanıyarak, ihtiyaçları, alışkanlıkları ve yaşam tarzı doğrultusunda çözümler sunmak.” Paro’nun ABD, Avrupa ve Türkiye’de patent koruması altında olduğunu belirten Neyzi, Türkiye’de yaygınlaştırdıktan sonra uluslararası şirketlere açılmayı planladıklarını da kaydetti. Kişiselleştirilmiş kampanyalar ve promosyonlar sunan Paro’ya tüketiciler kendileri katılıyor. Tüketici, bunun için bir üyelik formu dolduruyor ve sisteme tanıtmak istediği kredi kartı, mağaza veya taksit kartı numaralarını bildiriyor. Bu noktada şirket yöneticileri Paro patent korumalı olduğu için, bilginin dışarı çıkmayacağı güvencesini veriyor. Üye tüketici üye işyerlerinde alışveriş yaptığında eğer istiyorsa kendini ParoPOD’lara tanıtıyor. Erişimi Koç.net, yazılımı KoçSistem, üretimi Beko tarafından gerçekleştirilen ParoPOD, satış noktalarında kasa ve POS cihazları ile entegre çalışan bir ekran niteliğinde. Paro veri ambarında tüketicinin alışveriş eğilimlerine göre belirlenen fırsatlar, kampanya ve promosyonlar, ParoPOD ekranı üzerinden tüketiciye duyuruluyor. Paro’da patentli olan bir farklılık ise üye işyerleri verilerini birbirleriyle detayları açığa çıkmadan güvenli bir ortamda paylaşmaya imkan tanıması. Ayrıca tüketici bilgileri de üye işyerlerine sayısal küme olarak sunuluyor. Yani üye işyeri “son üç ayda çocuk bezi alanları tanımla” diye sorduğu zaman, Paro kişisel bilgiler yerine çocuk bezi alanların sayısını veriyor. İşyeri de promosyonlarını buna göre yapıyor. Şu anda İstanbul’daki 21 Migros’ta üye alımları başlarken, bu yıl 15 bin ParoPOD’un devreye girmesi, 3 milyon müşteriye ulaşılması hedefleniyor..

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.