Koç Üniversitesi’ne TÜBİTAK’tan dört ödül

TÜBİTAK 2010 yılı Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü’ne ilişkin değerlendirme...

03.08.2010 - 00:00 | MediaCat

TÜBİTAK 2010 yılı Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü’ne ilişkin değerlendirme çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar kapsamında Koç Üniversitesi Rektörü Umran İnan ve üniversiteden üç öğretim üyesi dört ödül birden aldı. Stanford Üniversitesi’nde 36 yıl bilimsel çalışmalarda bulunan ve geçen yıl Koç Üniversitesi Rektörlüğü görevini üstlenen Prof. Dr. Umran İnan TÜBİTAK Özel Ödülü’ne layık görüldü. TÜBİTAK Özel Ödülü, Prof. Dr. İnan’ın, "Elektromanyetik dalgalar alanında dünya yakınındaki uzun dalgalar" konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları nedeniyle kendisine verildi.

TÜBİTAK Teşvik Ödülü, Koç Üniversitesi’nden üç öğretim üyesine verildi
Diğer taraftan, Koç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Alper Tunga Erdoğan’ın, "Sinyal işleme-haberleşme alanında dayanıklı ve düşük karmaşıklıklı uyarlanır algoritma/sistem tasarımı ve analizi konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları" da TÜBİTAK Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

Yine Makine Mühendisliği bölümünden Doç. Dr. Metin Muradoğlu ise "çok fazlı akışların doğrudan simülasyonu" konusundaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları nedeniyle TÜBİTAK Teşvik Ödülü alırken, Sosyal Bilimler alanında Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Caner Bakır’a, “ekonomi bürokrasisinde ve politikalarında kurumsal değişim ve kurumsalcı yaklaşım” alanlarındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları nedeniyle TÜBİTAK Teşvik Ödülü verildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.