Koç Üniversitesi’ne mühendislik alanında uluslararası bir ödül

Koç Üniversitesi öğretim üyesi Doç Dr. İsmail Lazoğlu'nun direktörlüğünü yaptığı Koç Üniversitesi Üretim ve Otomasyon Araştırma Merkezi'ne...

04.06.2009 - 10:35 | MediaCat

Koç Üniversitesi öğretim üyesi Doç Dr. İsmail Lazoğlu’nun direktörlüğünü yaptığı Koç Üniversitesi Üretim ve Otomasyon Araştırma Merkezi’ne Uluslararası “Machine Tool Technologies Research Foundation (MTTRF)” 2009 yılı ödülü verildi.

Uluslararası Machine Tool Technologies Research Foundation tarafından Koç Üniversitesi Üretim ve Otomasyon Araştırma Merkezi’nde yürütülen üst düzeydeki araştırma projelerin uluslararası bilimsel katkıları değerlendirilmiş ve MTTRF 2009 yılı ödülüne layık görülmüştür. Dünyada önde gelen yaklaşık 12 üniversite ve araştırma merkezine verilen bu ödül, bu yıl ilk kez Türkiye’de bir üniversiteye ve araştırma merkezine verilmiştir.

Bu ödül çerçevesinde üretim alanında Japonya’nın önde gelen firmalarından Mori Seiki firması tarafından yeni üretilen yüksek hassasiyetli ve dünyadaki en hızlı 5 eksen bilgisayar kontrollü CNC isleme merkezlerinden biri araştırmalara destek vermek amacıyla Koç Üniversitesi Üretim ve Otomasyon Araştırma Merkezi’ne gönderilecektir. Yeni 5 eksen CNC İşleme Merkezi, Koç Üniversitesi Otomasyon Araştırma Merkezi’nde yürütülen geniş spektrumdaki projelere özellikle otomotiv, uçak, uzay, havacılık, otomasyon, mekatronik ve biyomedikal sektörlerine yönelik araştırmalara çok önemli bir katkı olacağı düşünülmektedir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.