Koç Fest 2009 turnesini tamamladı

Koç Holding'in gençler için başlattığı Koç Fest, Türkiye'de 6 ilde gerçekleşen eğlenceli gündüz aktiviteleri...

28.05.2009 - 16:25 | MediaCat

Koç Holding’in gençler için başlattığı Koç Fest, Türkiye’de 6 ilde gerçekleşen eğlenceli gündüz aktiviteleri, ünlü rock grubu ‘Mor ve Ötesi’ konserleri ve spor müsabakalarının ardından İzmir’deki büyük final ile bu yılki turnesini tamamladı.

Ziyaret ettiği her ilde üniversiteli gençlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Koç Fest, 20 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında 6500 km’yi aşkın yol kat etti. 2006 yılından bu yana yaklaşık 1.5 milyon öğrenciyle buluşan Koç Fest’in spor müsabakalarına takımlar halinde ve bireysel olarak toplam 1833 sporcu katılırken, etkinliğin organizasyon ayağında 200’ün üstünde görevli çalıştı.

Koç Holding’in gençler için 2006 yılında başlattığı Koç Fest turnesi 2009 yılında Kocaeli, Samsun, Adana, Eskişehir, Şanlıurfa, Erzurum’dan sonra İzmir’deki büyük kupa finali ile sona erdi. İzmir’deki büyük kupa finali Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanı Ali Y. Koç ve Koç Holding CEO’su Dr.Bülent Bulgurlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Eğlenceli gündüz etkinlikleri, rock konserleri ve spor müsabakaları ile bu yıl da gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Koç Fest turnesi boyunca 6500 km yol kat edildi ve böylece 2006 yılından bu yana yaklaşık 1.5 milyon gence ulaşılmış oldu.

Koç Fest Üniversiteler Spor Oyunları’nda 1833 sporcu yarıştı

Bu yıl Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun (TÜSF) ve Üniversite Spor Oyunları’nın sponsoru olarak eğlence ve sporu bir araya getiren Koç Fest’te takım ve bireysel katılımcı düzeyinde toplam 1833 sporcu kıran kırana mücadele verdi. Koç Fest kapsamında bu yıl genç üniversiteliler Kocaeli’nde hentbol, Samsun’da basketbol, Adana’da futsal (salon futbolu), Eskişehir’de voleybol, Şanlıurfa’da yüzme ve Erzurum’da atletizm dallarında yarıştı. Müsabakaların sonunda öne çıkan takımlar ve bireysel katılımcılar, İzmir’deki finalde ‘büyük kupa’ için son kozlarını paylaştılar. Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nın başarılı takım ve sporcuları, Türkiye’yi düzenli olarak uluslararası organizasyonlarda temsil etme fırsatını yakalayacaklar. Koç Fest’te bireysel branşlardaki birincilerden TÜSF tarafından belirlenen koşulları sağlayanlar, bu yıl Belgrad’da düzenlenecek Universiade organizasyonlarında Türkiye’yi temsil edecekler. Ayrıca branşlarında şampiyon olan takımlar da 2010 yılından itibaren Avrupa şampiyonalarına gitme fırsatı elde edecekler.

Kupalar sahiplerini buldu, takım sporlarında Ege Üniversitesi öne çıktı

Koç Fest Üniversiteler Spor Oyunları’nın İzmir’deki final ayağında Ege Üniversitesi yüzme branşında erkekler ve bayanlarda kupayı alarak galibiyetlerini taçlandırdı. Ege Üniversitesi Bayan Basketbol ve Erkek Futsal Takımı da yine üstün bir başarı göstererek kupa aldı. Bayan futsalda ise galibiyet Kocaeli Üniversitesi’nin oldu. Atletizmde madalyalar Ege Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Kara Harp Okulu arasında paylaşıldı. Hentbol branşında ise Gazi Üniversitesi hem bayanlar hem de erkeklerde rakiplerini geride bıraktı. Basketbol erkeklerde ise Gazi Üniversitesi Koç Fest Büyük Kupa’sının sahibi oldu.

Koç Fest’te 200 kişi görev yaptı

Koç Fest süresince çok büyük bir ekip organizasyonun başarıyla yürütülmesi için emek harcadı. Koç Fest turnesi boyunca 23 araçtan oluşan bir konvoy illeri gezdi. Koç Fest’in ulaşım ile birlikte güvenlik ve iletişimini sağlamak üzere 200 kişilik bir görevli ekibi de gece gündüz çalıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.