MediaCat

KOBİ’lerin internet siteleri mobile uyumlu değil

KOBİ’lerin internet siteleri sınıfta kaldı.

KOBİ’lerin internet siteleri mobile uyumlu değil

SMB DigitalScape, aralarında Türkiye’den 161 binden fazla KOBİ web sitesinin de bulunduğu, 14 ülkeden 1,1 milyonu aşkın KOBİ web sitesini analiz etti.

SMB DigitalScape verileri -arama motoru optimizasyonu perspektifinden bakıldığında- birçok KOBİ web sitesinin bulunabilmek için teknik açıdan doğru konumda olmadığına işaret ediyor. Meta başlıkların, gizlilik politikalarının ve anahtar sözcüklerin olmaması bu sitelerin en önemli eksikleri arasında gösteriliyor.

SMB DigitalScape’den elde edilen diğer veriler şu şekilde sıralanıyor:

• KOBİ web sitelerinin yüzde 99,2’si, mobil cihazlarda düzgün olarak görüntülenmelerini sağlayan optimizasyona sahip değil.
• KOBİ web sitelerinin yüzde 73,4’ünün ana sayfasında tüketicilerin firma ile iletişime geçebilmesini sağlayacak bir telefon numarası bulunmuyor.
• KOBİ web sitelerinin yüzde 71,7’sinin ana sayfasında tüketicilerin firma ile iletişime geçebilmesini sağlayacak bir e-posta adresi bulunmuyor.
• KOBİ web sitelerinin yüzde 57’si, tüketicilerin bilgi talebinde bulunabilmelerini sağlayan bir form seçeneğine sahip değil.
• KOBİ web sitelerinin yüzde 56,8’inde arama motorlarında bulunabilmeyi sağlayan anahtar kelime bilgisi bulunmuyor.
• KOBİ web sitelerinin yüzde 87,1’inde gizlilik politikası bulunmuyor.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.