Kobe Bryant THY için mutfağa girdi

Uluslararası marka bilinirliği çalışmaları kapsamında Türk Hava Yolları'nın marka elçisi seçilen ünlü basketbolcu Kobe Bryant'ın reklam çekimleri Los Angeles'ta tamamlandı.

11.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Uluslararası marka bilinirliği çalışmaları kapsamında Türk Hava Yolları’nın marka elçisi seçilen ünlü basketbolcu Kobe Bryant’ın reklam çekimleri Los Angeles’ta tamamlandı. Reklam filminin prodüksüyonu Depo Film ve Russell Crowe’nin Gladyatör filminin yönetmeni Ridley Scott Association tarafından yapıldı.

İki yıl boyunca Türk Hava Yolları’nın başta ABD olmak üzere dünyadaki marka elçisi olan Kobe Bryant’ın başrolünde yer aldığı reklam filmi, Los Angeles Southbay stüdyolarında yaklaşık 1200 metrekarelik bir stüdyoda çekildi. 3 Ayrı dekorda Türk, Amerikan ve İngiliz ekiplerin katkılarıyla çekilen filmin yönetmen koltuğuna Adidas, Mercedes, Hermes ve BMW gibi markaların uluslararası reklamlarını yöneten Laurence Dunmore oturdu. Müzikleri, Hollanda Amsterdam’da Massive Music tarafınca hazırlanan filmde yaklaşık 215 kişi görev aldı. Türk Hava Yolları için hayatında ilk kez mutfağa giren Kobe Bryant, reklam filminde basketbol oynamayarak bu kez oyunculuk hünerlerini sergiledi. 3 Ay süren hazırlıkların ardından iki gün süren çekimlerde kullanılan birebir boyutlardaki uçağın maketi ve yeni Business Class koltuklar İngiltere’de hazırlanarak, Los Angeles’a gönderildi. Türk Hava Yolları’nın tecrübeli uçan şefi, mutfak çalışmalarında ve uçak yemek servisi planlarında Kobe’ye oyuncu koçluğu yaptı.

GLADYATÖR FİLMİNİN YÖNETMENİNDEN…

Son iki yıldır NBA finallerinin en değerli oyuncusu seçilen Kobe, aynı zamanda beş kez NBA şampiyonluğu yaşadı. Milyonlarca basketbol severe ilham veren ünlü oyuncu iki kez NBA sayı şampiyonu oldu ve ayrıca olimpiyat altın madalyası sahibi. Sevilen basketbolcu, Forbes dergisinin dünyanın en değerli 100 ünlü ismi endeksinde 14’üncü sırada yer alıyor.Alametifarika reklam ajansınca hazırlanan reklam filminin prodüksüyonu Depo Film ve Russell Crowe’nin oscar ödüllü Gladyatör filminin de yönetmeni Ridley Scott Association tarafınca yapıldı. Kobe Bryant’ın rol aldığı Türk Hava Yolları reklam filmi, ilk önce Amerika ve Uzakdoğuda, ardından uçulan 80’den fazla ülkede, uluslararası televizyon kanallarında ve sinemalarda izleyici ile buluşacak. Kobe ayrıca billboard, dergi, dijital ortam gibi birçok farklı mecrada da Türk Hava Yolları’nın reklamlarında boy gösterecek.

Haberturk

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.