Groupon olay yaratan reklamını kaldırdı

Groupom CEO'su Andrew Mason Super Bowl'da gösterilen reklamın yarattığı fırtınayı dindirmeye çalışıyor

11.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Groupom CEO’su Andrew Mason, Super Bowl’da gösterilen reklamın yarattığı fırtınayı dindirmeye çalışıyor. "Super Bowl’un en kötü reklamları" haberimizde de yer verdiğimiz Groupon Tibet reklamı şirket CEO’suna havlu attırdı.

Groupon, “Tibet” reklamı muhtemelen komik olması amacıyla hazırlanmış fakat ne yazık ki saldırgan ve dalga geçen bir reklam ortaya çıkmış. Tibet’deki zor politik durumu anlatarak başlayan reklam Groupan biletleriyle New York’da Tibet yemeklerinin nasıl ucuza yenebileceği bağlantısını kurarak reklamı bitiriyor. Bu bağlantıyı pek çok izleyici rahatsız edici ve saldırgan bulunabilir.

Reklam yayınlandıktan hemen sonra tepki alan firma pek çok yardım kampanyasına katıldığından bahsetti ve reklamı yayından şu açıklama ile çekti:

Super Bowl biteli 5 gün oldu ve açık olan bir şey var ki, reklamımızın pek çok kişiyi rahatsız ettiği. Salı günü konuyla ilgili bir açıklama yaptım fakat sizlerinde belirttiği gibi eğer bir reklam açıklama gerektiriyorsa amacına ulaşamaz. İnsanları rahatsız ettiğimiz için büyük bir üzüntü duyuyoruz. Eleştirilerinizi dinliyor ve reklamı gösterimden kaldırıyoruz.

Reklamı http://www.youtube.com/watch?v=ycwmYbK0gIQ adresinden görebilirsiniz.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.