MediaCat

Kız Kardeşim projesi 50 bin genç kadına ulaşacak

Projenin yeni dönemine dair detaylar lansman etkinliğiyle paylaşıldı.

Kadınların ekonomik hayata katılımının desteklenmesi amacıyla Coca-Cola Türkiye ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) işbirliğinde yürütülen Kız Kardeşim projesinin yeni dönemi dün düzenlenen etkinlikle duyuruldu.

Coca-Cola Avrasya ve Orta Doğu Operasyon Birimi Başkanı Sedef Salıngan Şahin, Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Başak Karaca, ÖSGD Başkanı Pınar Ilgaz, projede işbirliği yapılan kurumlardan Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın ve AHBAP Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Levent’in katılımıyla gerçekleşen etkinlikte Kız Kardeşim projesinin yeni programları anlatıldı.

Kız Kardeşim’in yeni döneminde Kız Kardeşim Burs programı kapsamında TEV ile birlikte ilk olarak deprem bölgesinde 300 genç kadına eğitim bursu sağlandı. Güçlenme Programı kapsamında ÖSGD işbirliğiyle mentorluk programı yürütülürken, Davranış Bilimleri Enstitüsü ile birlikte 10 bin genç kadına kişilik ve dayanıklılık envanteri testi ücretsiz olarak sunulacak. Yıldızlar Karması Programı ile toplumsal fayda, spor ve sanatta başarılı 20 genç kadına ihtiyaç duyduğu maddi ve ayni destek sağlanacak. Yıldızlar Karması Programı kapsamında hayallerine koşan başarılı genç kadınların belirlenmesi süreçlerinde AHBAP ile işbirliği yapılacak.

Etkinliğin açılış konuşmasında Kız Kardeşim Projesi’ne sekiz yıldır kesintisiz destek vermekten büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Başak Karaca, proje kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalara ve projenin yeni dönemine dair bilgiler paylaştı. “Etki alanını sürekli genişlettiğimiz Kız Kardeşim yeni döneminde daha çok genç kadın lider ve kadın kahraman oluşmasına katkı sağlamak amacıyla 18-25 yaş arası genç kadınların yanında olacak. Projemizi gençlerin kendilerini tanımaları, onlara çizilen yol ve rol yerine kendi hayallerinin gerçekleşmesine giden yol için bir fırsat sunabilmeyi, ilham bulmalarını ve kendilerinin de genç kadınlara ilham vermelerini sağlayacak şekilde güncelledik. Gücümüz kız kardeşimiz, hedefimiz ise kadınların ekonomik ve sosyal hayatta güçlü şekilde yer aldığı bir dünya. Bu yolda durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz” diye Karaca, projenin yeni dönemindeki katkılarından ötürü ÖSGD, TEV, Davranış Bilimleri Enstitüsü ve AHBAP’a teşekkürlerini sundu.

Projeyle bugüne kadar yüzbinlerce kadına ulaşmanın mutluluğunu dile getiren Coca-Cola Avrasya ve Orta Doğu Operasyon Birimi Başkanı Sedef Salıngan Şahin, “Söz konusu kadınların çevrelerinde yaratacakları çarpan etkisi ve sağlayacakları toplamsal katkı da düşünüldüğünde, kadınlar için daha iyi ve adil bir dünyaya yaklaşmak anlamına geliyor” dedi.

ÖSGD Başkanı Pınar Ilgaz ise “Kadınların yaşam kalitesini artırma gücünü ve toplumu geliştirme yönünde ivme yaratan rolüne inanıyoruz. ÖSGD olarak, bu projeyle genç kadınlarımızın kendilerini görünmez sınırlarından öteye taşıyacak cesaret ve ortamı yaratmak için gönüllülerimizle destek vermekten çok mutluyuz. Farklı sektörlerden, toplamda 250 gönüllü mentorumuzla genç kadınların güç ve cesaret kazanması, doğru örneklerle buluşup kendi yollarında rehberlik edecek kız kardeşlik ağı oluşturmalarını hedefliyoruz. Toplumun kadınların cesareti, şefkati ve yılmaz çabaları ile geliştirilmesi yönündeki her türlü desteği vermeye gönüllüyüz” şeklinde konuştu.

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, “TEV olarak özellikle toplumsal cinsiyet eşitliği esasında kız öğrencilerimizin iyi bir eğitim almaları, bilinçli ve donanımlı bireyler olabilmeleri için eğitim dostu kurumlarla birbirinden değerli işbirliklerine imza atıyoruz. Kız Kardeşim projesi de bunlardan biri. Parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğumuz bu işbirliği kapsamında 2022-2023 eğitim döneminden itibaren, afetzede 300 genç kadın öğrencimize burs desteği vererek onların hem bugününü hem de geleceklerini güçlendiren Coca-Cola Türkiye ailesine bir kez daha yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.

Etkinliğe çevrimiçi katılan AHBAP Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Levent, Kız Kardeşim Projesi Yıldızlar Karması Programı kapsamında spor, sanat ve toplumsal fayda alanında hayallerine koşan başarılı genç kadınların belirlenmesi için çalışacaklarını belirtti. Levent, Türkiye’nin dört bir yanındaki 20 genç kadının güçlenmesi için Coca-Cola Türkiye ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğunu sözlerine ekledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.