Kıvanç Talu'ya göre 2016'nın en iyileri

Kıvanç Talu hakkında bilmediğiniz 6 şey

C-Section Kreatif Direktörü Kıvanç Talu'dan birbirinden renkli 6 bilinmeyen...

05.04.2017 - 16:43 | Tuğba Özögretmen

Reklam dünyasının çok yönlü isimlerinden C-Section Kreatif Direktörü Kıvanç Talu’yu daha yakından tanıyoruz.

Serinin önceki isimlerine göz atmak isteyenleri, Alametifarika Kurucu Ortağı ve Yönetici Kreatif Direktörü Uğurcan Ataoğlu, Titrifikir Kurucu Ortağı ve ECD’si Kerem Kanık, 4129Grey CEO/Chief Happiness Officer ve Grey EMEA Chief Digital Officer Alemşah Öztürk, Cheil Worldwide Turkey Kreatif Direktörü Cihan Kavaklıpınar, Serdesin Kurucu ve Chief Creative Director’ı Serhat Bayram, Wanda Digital Yönetici Ortağı Burçak Günsev, Tribal Worldwide İstanbul Ajans Başkanı ve ECD’si Arda Erdik, Punch Kurucu ve Kreatif Direktörü Ali Musa Paça, Rafineri Kreatif Direktörü Setenay Özcan Yıldırım ve Ogilvy&Mather İstanbul ECD’si Selim Ünlüsoy‘un bilinmeyenlerine alalım.

1. Bundan 7 yıl önce TV’de bir talk show programı vardı.

2010 yılında TV8’de Yalanını Sevsinler isimli bir talk show programı vardı. Özgür Çakıt ve Nihal Yalçın ile birlikte sundukları program öyle başarılı ve öyle iyiydi ki altı bölüm sonra program yayından kaldırıldı.

Ayrıca aynı yıl Kanal D’deki Disko Kralı programında hemen hemen her hafta Alper isimli amatör bir şarkıcı olarak sahne alıyor ve saçma sapan şarkılar söyleyip gerçekte hiç var olmayan albümünün tanıtımını yapıyordu.

2. 100’e yakın güneş gözlüğü var.

Bir koleksiyon mudur, takıntı mıdır tam olarak bilinmez ama 100’e yakın güneş gözlüğüne sahip. Evinde sadece güneş gözlüklerinin olduğu çekmeceli büyük bir dolap varmış ve üzerinde “yangın anında ilk kurtarılacak” yazan bir levha asılıymış.

3. İlk iş başvurusunu lise sonda yaptı.

Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde okurken son sınıfta Alametifarika’nın gazetedeki bir ilanını görüp başvuru yaptı. Elinde henüz CV niyetine bir şey olmadığı için kendiyle ilgili kısa bir film çekmişti. Bu film ona Alametifarika’da üç yıl süren bir staj döneminin kapılarını açtı.

4. Her yıl bir yurtdışı çekimi iddiasına giriyor.

Son beş yıldır birlikte çalıştığı insanlarla, o yıl gitmek istediği bir ülkede reklam filmi çekimi yapmaya herhangi bir markayı ikna edeceğine dair iddiaya giriyor. Bu iddiasını yalnızca 2014 yılında tutturamadı. Onun dışındaki her sene, farklı bir markayı gidip görmek istediği bir ülkede çekim yapmaya ikna etti.

5. Spordan men edildi.

Eğitim hayatı süresince lisanslı basketbol oyuncusu olan Kıvanç Talu’nun -2004 yılında gençler Türkiye finalinde çıkan bir tartışma sonucu scorboard tuş takımını söküp hakeme fırlattığı için- lisansı ömür boyu iptal edildi.

6. Arabesk şarkı klibinde başroldü.

Kime ait olduğunu belirtmek istemediği bir arabesk şarkının klibinde terk edilmiş bir kahvehane çaycısını oynuyor ve klip boyunca yedi adet çay bardağını duvarda parçalıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.