Kırpık ve onun muhteşem çöpleri

Squarespace ünlülerle işbirliğine Susam Sokağı'nın meşhur karakteri Kırpık ile devam ediyor.

28.11.2019 - 11:20 | Arzu Nilay Kocasu

Geçtiğimiz yıllarda iletişim çalışmaları kapsamında John Malkovich, Idris Elba ve Keanu Reeves gibi ünlü simalarla işbirliği yapan Squarespace, Susam Sokağı’nın 50’nci yılı vesilesiyle, Sesame Workshop işbirliğinde bu kez Susam Sokağı’nın ülkemizde Kırpık adıyla tanınan yıldızı Oscar the Grouch’u ağırlıyor.

Kırpık’ın etrafını saran çöplerde sanatsal bir ışıltı gören bir kadının kukla için Squarespace ile bir internet sitesi oluşturmasıyla başlayan hikâye, Kırpık’ın çöplerinin sanat dünyasında yarattığı devrimi biraz alaycı ve hayli eğlenceli bir dille anlatıyor.

Kampanya kapsamında, reklam filminin yanı sıra, kendisi de bir Squarespace kullancısı olan sanatçı Justin Gignac tarafından yapılan 25 enstalasyon Oscar the Grouch imzasıyla OscarTrashArt.com adresinden 25 Kasım’da yeni sahiplerine kavuştu. 150’şer dolardan satılan eserlerden elde edilen gelirin tamamının “dünyanın her yerindeki çocukların daha akıllı, güçlü ve şefkatli bir şekilde yetişmelerine yardımcı olma” misyonundaki Sesame Workshop’a gittiğini de ekleyelim.

Sanatın kendini ifade etmenin zamansız bir biçimi olduğunu göstermek ve her yaştan insana hayallerinin peşine düşmeleri için ilham vermek amacıyla Sesame Workshop ile işbirliği yapmaktan gurur duyduklarını söyleyen Squarespace, kampanya hakkında şu açıklamada bulundu:

“Sesame Workshop’un her nesilden insanın yaratıcılığını, hayal gücünü ve kendini ifade edebilmesini desteklemek yönündeki taahhütünü paylaşıyor ve bu işbirliğinin dünyanın dört bir yanındaki insanların kendi ‘çöp’lerinin güzelliğini keşfetmelerini ve hayallerinin peşinden gitmelerini sağlayacağını umuyoruz.”

Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.