MediaCat

Kırmızı Ödülleri sahiplerini buldu

71 ajanstan 775 reklam içeren 611 ilanın katıldığı 10. Kırmızı Reklam Ödülleri dün gece yapılan törenle sahiplerini buldu.

Kırmızı Ödülleri sahiplerini buldu

Kırmızı Ödülleri sahiplerini buldu

9. Kırmızı Reklam Ödülleri, 29 Şubat 202 tarihinde, Hilton Convention Center’da düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi. Büyük Ödül Kıpkırmızı’nın sahibi, CNN Türk için hazırladıkları ilanla DDB&Co. İstanbul oldu.

Kırmızı Ödülleri sahiplerini buldu

2003 yılından bu yana basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Kırmızı Ödülleri, 9. yılında yine sahiplerini buldu.

60 ajanstan 605 reklam içeren 484 ilanın katıldığı 9. Kırmızı Reklam Ödülleri’nde, en yaratıcı reklamcı ve reklamverenler, Hilton Convention Center’da düzenlenen ödül töreninde alkışlandı. Sunuculuğunu başarılı tiyatro oyuncusu Derya Durmaz’ın üstlendiği ödül töreninde, büyük ödül Kıpkırmızı dahil olmak üzere toplam 38 kategoride Kırmızı ödülü verildi.

Basında En İyi  Gazete Reklam Kampanyası kategorisinde Grey İstanbul;

Basında En İyi Konut Reklamı ve Basında En İyi İnsan Kaynakları ve Eğitim Reklamı kategorilerinde Büro İletişim;

Basında En İyi Ev Bakım ve Temizlik Ürünü Reklamı kategorisinde McCann İstanbul;

Basında En İyi Moda, Tekstil ve Kişisel Aksesuar Reklamı kategorisinde Brand Experience Designers;

Basında En İyi Etiket, Insert, Cover Uygulaması kategorisinde Publicis Bold,

Basında En İyi Reklam Fotoğrafı kategorisinde Rpresenter Reklam Fotoğrafçılığı Merkezi, Basında En İyi Otomotiv, Yan Sanayi, Aksesuar ve Akaryakıt Reklamı ve Basında En İyi  Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünü Reklamı kategorilerinde Lowe İstanbul;

Basında En İyi Yaratıcı Sayfa Kullanımı ve Basında En İyi Özel Hedef Kitle Uygulaması kategorilerinde Concept / C İletişim ve Reklam Hizmetleri;

Basında En İyi Sanat Yönetimi kategorisinde Leo Burnett İstanbul;

Basında En İyi Kurumsal İmaj Reklamı ve Basında En İyi İçecek Reklamı kategorilerinde Tork İletişim;

Basında En İyi Bilgi Teknolojisi, İletişim Ürünü ve Hizmetleri ve Basında En İyi Mobilya ve  Dekorasyon Reklamı kategorilerinde TBWA İstanbul 

Medina Turgul DDB, Basında En İyi İllüstrasyon Kategorisi, Basında En İyi Satış Promosyonu Reklamı, Basında En İyi Çerez, Çikolata ve Şekerleme Reklamı, Basında En İyi Otomotiv Reklamı ve Basında En İyi Dayanıklı Tüketim Ürünü Reklamı kategorilerinde Kırmızı ödülünün sahibi oldu.

CNN Türk için hazırladıkları kampanya ile DDB&Co. İstanbul, büyük ödül Kıpkırmızı’nın sahibi olurken, aynı zamanda, 9 kategori birinciliği ile gecenin en çok ödül toplayan reklam ajansı oldu. DDB&Co. İstanbul, büyük ödül Kıpkırmızı’nın yanı sıra Basında En İyi  Dergi Reklam Kampanyası, Basında En İyi Profesyonel Ürün / Hizmet Kategorisi, Basında En İyi Sosyal İçerikli Reklam Kampanyası, Basında En İyi  Banka ve Bankacılık Hizmeti Reklamı, Basında En İyi Sigorta ve Diğer Finans Hizmetleri Reklamı, Basında En İyi Gıda Reklamı, Basında En İyi  Perakende Reklamı ve Basında En İyi Kültür, Sanat ve Eğlence Reklamı kategorilerinde Kırmızı ödülünün sahibi oldu.

Tork İletişim, Mey İçki için hazırladıkları ilanları ile ayrıca Jüri Özel Ödülü’ne de layık görüldü. Murat Çetintürk Kalem Eğitimleri Ödülü Akdeniz Üniversitesi’nden Zümrüt Bahar ve Selçuk Üniversitesi’nden Himmet Çetin’nin olurken; Türkiye genelinde toplam 29 üniversiteden,  474 öğrencinin giriş yaptığı Genç Kırmızı ödülü ise Bilgi Üniversitesi’nden Sena Hayta ve Duygu Atçeken ve Marmara Üniversitesi’nden Gürcan Baysak ve Burak Şahin’nin oldu.

38 kategori birinciliğinin yanı sıra, Hürriyet Özel Ödülü kategorisinin iletişim briefi ise “Çocuk Eğitimi Bilinçlendirme Kampanyası” idi. Çocuk eğitiminde, oyunun en önemli eğitim aracı olduğuna farkındalık yaratmak amacıyla katılımcıların Çocuk Eğitim Platform’u adına hazırlanan, ebeveynleri bilinçlendirici iletişim kampanyaları arasından Ceteris Paribus Yeni Nesil Reklam’dan Neslihan Besen Hürriyet Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Ayrıca ödül gecesi canlı olarak düzenlenen Radikal Canlı Kırmızı yarışmasında ise katılımcı ekiplerden, 2013 senesinde 10. Yılını kutlayacak olan Kırmızı’nın felsefesini ve heyacanını duyuran  reklam kampanyaları hazırlamaları istendi. Ekipler sadece kağıt ve kalem kullanarak reklam eskizi hazırladılar. Bu eskizler arasından tören misafirlerinin oylarıyla FG İletişim’den Emine Civanoğlu ve Ali Bayram Özdemir’e ait iş birinci, İdeart’tan Turusan Çiner ve Cüneyt Uğurlu’ya ait iş ikinci ve Manajans’tan Osman Aydın ve Orkun Yöntem’e ait iş üçüncü oldu. Dereceye girenler, değerli ödüller kazandılar.

Ayrıca bu yıl, bir ilke daha imza atan Kırmızı, törene katılamayanlara; Bumads sponsorluğunda http://webtv.hurriyet.com.tr adresinden ödül törenini canlı olarak izleme fırsatı sundu.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.