14. Kırmızı Ödülleri başlıyor

Bu yıl 14'üncüsü düzenlenecek etkinliğe başvurularınızı 17 Nisan'a kadar iletebilirsiniz.

06.04.2017 - 17:17 | Sultan Öncü Arslanoğlu

14. Kırmızı Ödülleri başlıyor

Kırmızı Ödülleri, reklam sektörünün en yaratıcı ajansları ve işlerini 14’üncü kez ödüllendirmeye hazırlanıyor. Yaratıcı işlerin arka planına dikkat çekmeyi hedefleyen yarışmanın bu yılki iletişimi “mutfak” konsepti üzerine kurgulandı.

67 ödülün verileceği yarışmada katılımcılar; Kırmızı, Kırmızı Bölge, Kırmızı Kampanya, Kırmızı Zanaat ve Kırmızı Dijital olmak üzere 5 ana kategoride yarışacak. Tecrübe Ödülü, Jüri Özel Ödülü, Bölge Jüri Özel Ödülü, Kampanya Jüri Özel Ödülü ve Dijital Jüri Özel Ödülü finalist ve kazananları başvuruda bulunan ajanslar arasından jüri tarafından belirlenirken Özel Yarışmalar kategorisinde Kırmızı ile birlikte geleneksel hale gelen Hürriyet Özel Ödülü, Canlı Kırmızı ve Genç Kırmızı ödülleri de sahiplerini bulacak.

Kırmızı 2017 yenilikleri

Bugüne kadar bine yakın marka ve ajansla birlikte 11 binden fazla reklamın yarıştığı, 150’den fazla pazarlama iletişimi profesyonelinin jüri olarak yer aldığı Kırmızı, bu yıl da önemli bir yeniliğe ev sahipliği yapacak. Bu yıl ilk kez basılmamış işlerin de başvurusunu kabul edecek olan Kırmızı Kampanya kategorisinde, sınırlama olmaksızın televizyon, açıkhava, radyo, gazete, dergi, sinema, dijital gibi ana akım ya da alternatif en az üç mecrada kullanılan yaratıcı işler ödüllendirilecek.

Yarışmadaki bir diğer yenilik ise daha önce bir ödül başlığı olan Zanaat’in ayrı bir kategori haline gelmesi. Bu kategoride büyük ödül Kıpkırmızı’nın yanı sıra reklam metni, tipografi kullanımı, sanat yönetimi, illüstrasyon ve reklam fotoğrafı başlıklarında ödüller sahiplerini bulacak.

Beş ana kategoride 67 ödül verilecek Kırmızı Ödülleri’ne 16 Nisan 2016 – 15 Nisan 2017 tarihlerinde ilk kez yayınlanmış özgün reklamlar katılabilecek. Başvurular için son tarih 17 Nisan. Ödül töreni 24 Mayıs akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yapılacak.

Detaylı bilgi ve başvuru için etkinliğin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.