‘Kırmızı Basında En iyi Reklam Ödülleri’ Yarışması’na kayıtlar başladı

Reklam sektörünün merakla beklediği ve bu yıl 6.'sı düzenlenen "Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri" yarışması...

13.11.2008 - 15:02 | MediaCat

Reklam sektörünün merakla beklediği ve bu yıl 6.’sı düzenlenen “Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri” yarışması ile bu yıl hayata geçirilen “Genç Kırmızı Ödülleri” Projesi’ne başvurular 11 Kasım Salı günü başladı. Her iki yarışmanın sonuçları 24 Şubat 2009’da düzenlenecek Ödül Töreni’nde açıklanacak.

Basın reklamlarında yaratıcılığı teşvik etmek, bu alanda başarılı çalışmaları ve reklamcıları ödüllendirmek amacıyla bu yıl 6.’sı düzenlenen Kırmızı Ödülleri’ne katılım 11 Kasım Salı günü başladı. Yarışmaya katılım için son tarih ise 1 Aralık Pazartesi günü olarak belirlendi. Reklam ve iletişim dünyasının merakla beklediği sonuçlar 24 Şubat 2009’da düzenlenecek Ödül Töreni’nde açıklanacak.

Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri’ne, Türkiye’de faaliyet gösteren tüm reklam ajansları, medya planlama ve satın alma şirketleri, reklam fotoğrafçıları ve illüstrasyon sanatçıları katılabilecek. 1 Kasım 2007 – 31 Ekim 2008 tarihleri arasında gazete ve dergilerde yayınlanmış özgün basın reklamlarına ödül verilecek. Yarışmaya kayıt ve katılım sadece www.kirmiziodulleri.com adresinden yapılabilecek.

“Yaratıcılık ve uygulamadaki başarı” kriterine göre değerlendirilecek işlerde jüri üyeleri; yaratıcı ve özgün fikir; basında iyi uygulama ve fark yaratma; marka mesajının öne çıkması gibi üç önemli kriter üzerinden adayları inceleyecek.

Yaratıcı üniversiteliler için “GENÇ KIRMIZI”

Yaratıcı gençleri sektöre kazandırmak, basın reklamlarındaki yaratıcı uygulamaları artırmak amacıyla bu yıl hayata geçirilen “Genç Kırmızı” projesi, reklama ilgi duyan ve bu alanda eğitim almakta olan üniversitelilere açık online basın ilan yarışması olarak tasarlandı.

Türkiye çapında üniversite öğrencileri katılacak

Yarışmaya, Türkiye çapında üniversitelerin iletişim, güzel sanatlar, görsel iletişim tasarımı bölümlerinde okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencileri katılabilecek. “Genç Kırmızı” yarışmasına katılan ekiplerin projeleri sektörün saptayacağı ’Akademik Jüri’ tarafından online bir sistemle değerlendirilecek ve ilk üç ekip ödüllendirilecek.

Yarışmaya kayıt ve katılım yalnızca www.kirmiziodullericom/genckirmizi veya www.rv.org.tr
internet adreslerinden yapılabilecek. Genç Kırmızı Ödülleri’ne başvuru için son katılım tarihi ise 31 Aralık Çarşamba günü olarak belirlendi.

Jüri üyeleri belli oldu

Kırmızı Ödülleri’nin jürisinde sadece kreatifler değil aynı zamanda ajans yöneticileri, müşteri ilişkileri yöneticileri ve reklam veren temsilcileri de bulunuyor. Yarışma, dünyada reklam yaratıcılığı yarışmaları arasında bu yanı ile de farklı bir konumda yer alıyor.

Bu yıl Kırmızı Ödülleri, Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı Genel Müdürü Ayşegül Molu başkanlığında 13 kişilik jüri üyesi tarafından değerlendirilecek. Jüri üyeleri arasında; TBWA’den Ahmet Akın, Manajans Thompson’dan Alper Canıgöz, Rafineri’den Ayşe Bali; MEDİA EDGE CIA’den Banu Tekin, FRÖG’den Derya Tambay, Grey İstanbul’dan Engin Kafadar, Puplicis Yorum’dan Faika Ergüder, Alice BBDO’dan Haluk Sicimlioğlu, Medina Turgul’dan Kurtcebe Turgul, Teknosa’dan Mehmet Nane, Akbank’tan Murat Göllü, Eti’den Şule Şamlı ve Concept’den Volkan İkiler yer alıyor. Yarışmanın moderatörlüğü ise Gürül Öğüt tarafından yapılacak.

“Kırmızı Ödülleri” ile ilgili daha fazla bilgi için: www.kirmiziodulleri.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.