Imperial Tobacco Türkiye’ye yeni genel müdür

2005 yılında Manisa fabrikasının açılmasıyla faaliyetlerine resmen başlayan Imperial Tobacco Türkiye'de...

13.11.2008 - 12:30 | MediaCat

Imperial Tobacco Türkiye’nin yeni genel müdürü Daniel Pradilla oldu. Pradilla, özellikle Imperial Tobacco Grubunun Türkiye’ye yatırım kararı ile başlayan tüm operasyonun kurulma sürecindeki en etkin kişi idi. 2005 yılında Manisa fabrikasının açılmasıyla faaliyetlerine resmen başlayan Imperial Tobacco Türkiye’de Finans Direktörlüğü görevine getirilen Pradilla, finansın yanı sıra özellikle iş geliştirme alanında da önemli projeleri hayata geçirdi.

Pradilla, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şöyle dedi: “Özellikle son 3 yıldır, ekip olarak gösterdiğimiz başarı inanılmaz. Sektörde birçok değişiklik yaşanırken, rekabet bu hızla artarken, biz her şekilde pazar payımızı artırmayı başardık. Bunun arkasında, güçlü ekibimizin yanı sıra Imperial Tobacco Grubunun Türkiye’ye verdiği özel önemin de büyük bir payı var. Son yılların sektördeki en büyük ve değerli birleşmelerinden birini Altadis’i satın alarak gerçekleştiren Imperial Tobacco Grubu, Türkiye’ye ve buradaki faaliyetlerimize her zamankinden de fazla güveniyor ve yatırımlarını artırmayı planlıyor”.

Daniel Pradilla, Kolombiya’daki CESA’da İşletme eğitimini tamamladıktan sonra, 1993–2000 yılları arasında Daewoo Kolombiya’da İş Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı. 2001 yılında Alman sigara üreticisi Reemtsma’da İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmaya başlayan Pradilla, Imperial Tobacco’nun Reemtsma’yı satın almasından sonra 2003–2004 yılları arasında Imperial Tobacco İngiltere’de Türkiye’deki yatırım fırsatlarından sorumlu İş Geliştirme Müdürü olarak görevine devam etti. Grubun Türkiye’ye yatırım kararı alması ile de Türkiye’ye gelen Pradilla, 2005 yılında Imperial Tobacco Türkiye’de Finans Direktörü olarak göreve başladı.

Imperial Tobacco Türkiye’nin bir önceki genel müdürü Axel Peters ise, Imperial Tobacco Fransa’ya genel müdür olarak atandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.